28. 5. 2024

Analýza Watford – Arsenal: Potvrdí Kanonýři formu?

Bezbranková remíza na Old Trafford představuje pro tým Roye Hodgsona spíše psychologickou nežli bodovou pomoc v boji o záchranu. Ale právě ta je mnohdy klíčová, Watford stále na bezpečná místa ztrácí, ale v předchozích třech kolech vybojoval čtyři body (z celkových 19 v letošním ročníku).

Na jeho stadion tentokrát míří Arsenal, který sem klidně může dorazit metrem, a domácí fandové se strachují. Watford totiž prohrál devět z deseti domácích ligových utkání, ve kterých mu byl soupeřem tým, který začínal toto kolo na 11. či lepším místě.

Jedinou výjimku představuje výhra nad Manchesterem United (4:1). Tato bilance je až nevídaně špatná a Arsenal toho bude muset využít. Sám prohrál na půdě hůře postavených soupeřů letos dvakrát (5-1-2) a většinu svých proher (5/7) utrpěl v soubojích s první čtyřkou.

První vzájemné střetnutí Arsenal vyhrál (1:0), v lize teď jede na vlně tří výher v řadě a umístění v první čtyřce vypadá velmi reálně – na Manchester United má totiž tři zápasy k dobru.

Arsenal si musí dát pozor na první gól, když letos venku inkasoval jako první, nezískal následně ani bod (3 prohry), v opačném případě pětkrát vyhrál (5-0-2).