30. 5. 2024

Analýza Citizens v United: Do jakých barev se zahalí Manchester?

Nedělní podvečer bude v Anglii patřit ostře sledovanému manchesterskému derby, ve kterém bude domácí City usilovat o teprve druhý ligový double nad svým městským rivalem pod vedením kouče Guardioly (povedlo se to zatím jen v sezóně 2018/19).

City v minulém kole udolalo Everton (1:0) a uhájilo svůj zatím dostatečný náskok před Liverpoolem, ten se ale nezadržitelně blíží.

Proti celku bojujícímu o záchranu se představili i United, kteří pouze remizovali s Watfordem, ale v základní hrací době neprohráli již jedenáctkrát v řadě a jistě by rádi prodloužili aktuální sérii, kdy toto derby vyhrál už třikrát v řadě hostující tým 2:0.

Manchester United zde ostatně vyhrál už třikrát po sobě, přičemž čtyřikrát se mu to povedlo naposledy mezi lety 1993 a 2000.

Rudí Ďáblové se mohou pochlubit i nejdelší aktuální sérií bez prohry v PL (4-4-0) a naději jim dává i fakt, že Pep Guardiola s nimi ve své kariéře prohrál už čtyři domácí střetnutí (nejvíce ze všech soupeřů).

Ale pozor, klíčová bude první trefa, neboť Manchester City letos vyhrál všech 20 ligových zápasů, ve kterých se prosadil jako první. O tom, že City úvody svých vystoupení zvládá svědčí i fakt, že v prvních 15 minutách nasázelo už 12 branek (United pouze 2).

Zdroj: iFortuna.cz