28. 5. 2024

Důvod, proč se Zinčenko rozhodl nevrátit na Ukrajinu a bojovat!

Zdroj: Freepik

Oleksandr Zinčenko v emotivním rozhovoru vysvětlil, že kdyby nebylo jeho dcery, vrátil by se bojovat na rodnou Ukrajinu.

Levý obránce Manchesteru City, který má na Ukrajině rodinu a přátele, hovořil o své hrdosti na to, jak se jeho země odmítá vzdát Rusku.

„Budu upřímný, nebýt mé dcery a mé rodiny, byl bych tam,“ řekl v rozhovoru pro BBC. „Jsem tak hrdý na to, že jsem Ukrajinec, a budu navždy do konce života.

Zinčenko dále uvedl, že jeho posláním je osvětlit dění ve své zemi zbytku světa. „Mluvil jsem s mnoha lidmi, kteří jsou na naší straně, a ti říkali, že to, jak nás ukazuje ruská televize, je směšné,“ řekl.

„Mým posláním je ukázat zbytku světa, co se v tuto chvíli děje.“ Pětadvacetiletý Zinčenko také poděkoval za podporu, které se mu dostalo od britské veřejnosti jak pro něj, tak pro jeho zemi.

„Jsem všem těmto lidem moc vděčný za podporu, které se mi tady dostává,“ řekl. „Neuvědomoval jsem si, že to bude takovým způsobem. Takže bych jim všem chtěl moc poděkovat. Moc si toho vážím.

Dostávám spoustu zpráv od mnoha kluků z Ukrajiny a ptají se mě na videa s podporou [z Velké Británie].

„Takže lidé se dívají na televizi, lidé stále sledují fotbal a mohou vidět všechny tyto věci a myslím, že jim to hodně pomáhá.“