25. 9. 2023

Laserová „show“ v Aténách? Slavia zuří a volá po exemplárnímu trestu!

Zdroj: Depositphotos

Nic nebyly platné připomínky. Fotbalisté pražské Slavie holt museli během celého zápasu proti Panathinaikosu snášet lasery tamních mířící na obličeje.

I přesto dokázal český vícemistr po remíze 1:1 postoupit do dalšího kola. Šéf klubu Jaroslav Tvrdík však zuří a žádá exemplární trest.

„Věděli jsme o tom. Jednak to probíhalo už během rozcvičení, za druhé jsme to viděli už při přenosech třeba z loňské sezony,“ říkal po boji pro Slavia.cz trenér Jindřich Trpišovský.

Možnosti přípravy na něco takového jsou podle něj omezené.

„Na to se moc nijak nachystat nedá. Asi spíš hráči musí říct, jak nepříjemné to pro ně je. Bavili jsme se s nimi ale po rozcvičce a říkali, že je strašně nepříjemné, když vám přímo do očí svítí ostré světlo. Jediná šance byla rychle uhýbat, nedívat se do jednoho místa dlouhou dobu, měnit směr, kam se díváte,“ pokračoval slávistický kouč.

Laser v obličeji jeho svěřenců byl k vidění opakovaně během přenosu. Zasažen byl i rozhodčí Peter Bankes, jeho snaha upozornit pořadatele nevedla ke k ničemu. Místní hlasatel se marně snažil umravnit zlobícího diváka.

„Byla to asi jediná kaňka, jinak skvělé prostředí a atmosféra, úžasná kulisa. Tohle je jediná kaňka, za mě se s tím ale asi nic dělat nedá,“ dodal k laseru Trpišovský.

To šéf klubu Jaroslav Tvrdík zaujal ráznější postoj. „Na rozdíl od losu dnes štěstí stálo při nás. Je mi líto, že klub kvalit Panathinaikosu vypadavá. Za lasery by ale měli dostat od UEFA exemplární trest,“ uvedl na sítích.

Tresty za laser který může být i nebezpečný pro zrak hráčů, jsou spíše výjimečné. Ale pokuty už kdysi padly. Třicet tisíc eur platila anglická asociace za podobný prohřešek diváků během loňského ME.