Lewandowski a další posily z Barcelony stále nemohou hrát. Důvodem jsou dluhy

Španělský fotbalový klub FC Barcelona den před prvním zápasem nové sezony La Ligy dál čeká na povolení zaregistrovat nové posily, mezi nimiž je i kanonýr Robert Lewandowski.

Vedení nejvyšší soutěže je zatím nepovolilo zapsat na soupisku, protože zadlužený klub nesplnil podmínky finančních pravidel ligy.

Barceloně hrozí, že v sobotním domácím utkání s Rayo Vallecano nebude moci nasadit kromě polského útočníka ani Julese Koundeho, Raphinha, Andrease Christensena a Francka Kessieho.

Ousmane Dembele a Sergi Roberto, kteří v létě prodloužili smlouvy s katalánským klubem, stále nebyli přeregistrováni.

Podle deníku Mundo Deportivo se příslušné orgány obávají, zda Barcelona stihne před sobotním zápasem dodat lize potřebné dokumenty.

Ve snaze dodržet pravidla finanční fair play a zbavit se dluhů se vedení Barcelony zbavuje několika aktiv.

Katalánci prodali čtvrtinový podíl ve společnosti Barca Studios společnosti Socios.com za stejnou částku a nyní získali devítimístnou částku od společnosti Orpheus Media za 24,5 % akcií.

Ještě předtím FC Barcelona prodala 25 % televizních práv na španělskou Ligu na příštích 25 let za 667 milionů eur.

Výše zmíněné transakce se nesetkaly s pochopením všech a prezident Joan Laporta byl kritizován za to, že zastavil budoucnost klubu, aby pro něj co nejdříve zajistil peníze.

“Riziko je pod kontrolou,” řekl nedávno Laporta, který loni převzal klub s dluhy ve výši 1,35 miliardy eur.

Další možností je prodej hráčů, a tak bylo Frenkie de Jongovi, Samuelu Umtiti, Martinu Braithwaitovi a Memphisu Depayovi doporučeno, aby si hledali nové zaměstnavatele.

Barcelona se topí ve finančních problémech, její dluhy přesahují miliardu eur, přesto se jí v přestupovém období podařilo utratit více než 150 milionů za nové hráče.

V minulé sezóně skončil v lize druhý se ztrátou 13 bodů na Real Madrid.

Instagram did not return a 200.