22. 9. 2023

Posiluje Viktoria Plzeň před Ligou mistrů? Přichází dva reprezentanti!

Mistrovská Viktoria Plzeň s posilováním svojí sestavy nekončí. Z Olomouce přichází český reprezentační obránce Václav Jemelka, který se Západočechům upsal na tři roky.

Stejně dlouhou smlouvu podepíše v Plzni také slovenský reprezentant Erik Jirka, který přichází ze Španělska jako volný hráč. Naposledy působil v Realu Oviedo, které hraje druhou španělskou ligu.

Devět letních posil Plzni nestačilo. Před klíčovým dvojutkáním proti ázerbájdžánskému Karabachu přichází z Olomouce reprezentační obránce Václav Jemelka.

„Vašek je velmi zkušený hráč, který je členem národního týmu a má za sebou i zahraniční angažmá. Není tajemstvím, že jsme o jeho služby delší dobu stáli a jsem rád, že se nyní vše podařilo uzavřít a můžeme s ním počítat již pro nadcházející zápasy, kdy nás kromě ligy čeká i boj o Ligu mistrů,“ řekl pro oficiální klubový web generální ředitel Adolf Šádek. 

Z nové posily má také radost trenér Michal Bílek. „Jde o levonohého stopera, který je pevný v soubojích, je to velký bojovník, a navíc má kvalitní rozehrávku. Kromě pozice stopera může alternovat i na kraji obrany,“ řekl zkušený kouč.

Jemelka ale není zřejmě poslední posilou západočeského klubu. Zadarmo přichází slovenský reprezentační křídelník Erik Jirka, který by měl stejně jako Jemelka podepsat smlouvu na tři roky.

„Jde o rychlostní typ křídelníka, který perfektně zapadá do našeho způsobu hry. Erik by navíc neměl mít problém s adaptací na nové prostředí, a tak by měl rychle zapadnout do naší kabiny,“ řekl pro web Viktorie Plzeň Michal Bílek.

Radost z přestupu má i sám hráč.

„Samozřejmě se do Plzně velmi těším. Když mi to agent oznámil, tak jsem z toho byl nadšený. Zabojovat o Ligu mistrů je pro mě obrovskou motivací stejně jako pro všechny hráče v Plzni. Jsem připravený zasáhnout do zápasů a pomoci týmu. Udělám pro to vše, co budu moct,“ tvrdí mladý fotbalista odhodlaně. 

24letý hráč má na svém kontě 27 reprezentačních startů, ve kterých vstřelil jeden gól. Naposledy oblékal dres druholigového španělského klubu Realu Oviedo, kde ve 20 utkáních vstřelil jednu branku.

Většinu kariéry strávil ve Spartaku Trnava, kde ve 103 zápasech vsítil 14 branek. Po odchodu ze Slovenska hrál také v Srbsku (Radnički Niš a CZ Bělehrad) a Polsku (Górnik Zabrze)