17. 4. 2024

KSW 65: Soldic uspal domácí legendu, Čechům se moc nedařilo!

Polská organizace KSW byla skutečným lákadlem. Ostře sledovaný souboj dvou šampionů. Zápas o pás ve střední váze nakonec lépe zvládl Roberto Soldic, který dokázal ve druhém kole knokautovat legendárního Mameda Khalidova. Chorvat tak během několika měsíců získal svůj druhý pás.

Příliš se nedařilo ani dvěma českým zástupcům. Magdaléna Šormová prohrála na body s Anitou Bekusovou, Miroslav Brož remizoval s Adamem Niedzwiedzem.

Ani jeden z mistrů na nic nečekal a od začátku jsme viděli slušný rozstřel. Boj se přeléval z jedné strany na druhou. Ve druhém kole došlo k nepříjemnému okamžiku. Soldič v plné síle kopl ležícího Khalidova do suspenzoru a následovala několikaminutová přestávka.

Z toho více těžil Chorvat, který okamžitě využil své rychlé ruce a došlo k další ostré výměně úderů. Khalidov si pak naběhl do tvrdého úderu levačkou, která ho vyřadila z boje. Polský zápasník padl bezvládně na zem, kde schytal další dva údery. Několik minut po zápase byl Khalidov stále ošetřován, protože jeho obličej stále krvácel.

Soldicovi se podařilo získat svůj druhý titul během necelých tří měsíců. Po pásu ve welterové váze získal také pás ve střední váze a je otázkou, zda má v polské organizaci KSW nějakou konkurenci.

Titul pérové váhy má staronového majitele

Před hlavním duelem se v kleci odehrála strhující odveta mezi Danielem Torresem a Salahdinem Parnassem. Torres, který o titul pérové váhy přišel, když nenavážil do limitu 66 kg, ukázal, že lednové vítězství nebyla náhoda. První kola s favorizovaným soupeřem držel krok a několikrát jej ohrozil nebezpečnými výpady. Ve třetím dokonce hrozil gilotinou.

Od čtvrtého kola ho ale začalo zpomalovat poraněné oko a Parnasse postupně přebíral otěže zápasu. Díky rychlosti, výškové převaze a nekonečné fyzičce si v kolech šampionů jasně nárokoval zpět pás, o který přišel v lednu tohoto roku. Rozhodčí mu přisoudili vítězství na body, a tím i titul šampiona pérové váhy.

Debut se Šormové nevyvedl

Češka Magdalena Šormová pro změnu neúspěšně debutovala na polské scéně. V roli favoritky se utkala s Anitou Bekusovou. A byl to nesmírně náročný duel, který nakonec prohrála na body.

Bekusová se prezentovala skvělou fyzickou připraveností a úspěšnou kontrolou na zemi. V prvním kole se Polce podařilo hodit soupeřku na zem, kde Šormová zahrozila pákou. Bekus však situaci přežila bez úhony a vyhrál první kolo. Mnohem lépe se české zápasnici dařilo ve druhém kole, kde opět jako první padla na záda, ale skvěle otočila situaci a několik minut držela soupeřku na zádech jako klíště a hledala prostor pro škrcení. Ale nemohla ho najít.

Fyzicky velmi dobře připravená Bekus si v rozhodujícím třetím kole vedla lépe. Tam opět prokázala kontrolu na zemi, kde odrazila další pokus o páčení rukou. Ani tento pokus nebyl korunován úspěchem Šormové a závěr zápasu zvládl lépe Polka. Bylo to její páté vítězství v kariéře a všichni tři rozhodčí ji viděli jako vítězku.

„Takovýto výkon jsem ve své premiéře v KSW předvést nechtěla… Prohra na body, budu se muset znovu na zápas podívat, zamyslet se a hlavně si z toho něco užitečného odnést,“ vyjádřila se Šormová po zápase.

Vyválčená remíza Míry Brože

Svůj mezinárodní debut si odbyl také Miroslav Brož, který teprve před dvanácti dny přijal nabídku na souboj s Adamem Niedzwiedzem. Inkvizitor tedy nešel do boje s plnou přípravou, protože za poslední týden zhubl šestnáct kilogramů. Souboj se silným Polákem skončil nerozhodně.

Taktika českého bojovníka byla jasná, udržet zápas co nejdéle ve stoje. Trvalo to však jen několik desítek sekund. Polák vycítil svou šanci, chytil soupeře za nohu a souboj přenesl na zem. Oba zápasníci v něm strávili téměř celé první kolo, ale nic závratného se nestalo. Na začátku druhého kola se Niedzwiedzovi podařilo jednoduchým takedownem vrátit zápas zpět na zem a jeho taktika dokonale zafungovala.

Brož se nemohl dostat z dominantního postavení, a tak riskantně nabídl záda, což mu na chvíli přineslo úlevu. Závěrečné vteřiny hrály ve prospěch českého bojovníka, který měl v posledních pěti minutách více sil.

Český bojovník dál bušil do svého soupeře, který se za žádnou cenu nechtěl postavit na nohy. Brož měl fyzickou převahu, ale jednoduše nechtěl riskovat, že se nechá chytit do podřepu. Místo závěrečného náporu následoval opatrný finiš a rozhodčí museli rozhodovat znovu. Nakonec se rozhodčí přiklonili k remíze a duel neměl vítěze.

Omlouvám se všem, dělal jsem maximum, abych ten knokaut doručil. I tak ale doufám, že se zápas líbil, já si to užil a byla to velká čest reprezentovat Česko,“ vyjádřil se Brož krátce po zápase na sociální síti.

Výsledky KSW 65

Roberto Soldič (19-3) porazil Mameda Chalidova (35-8-2) via KO. ve 2. kole 

Salahdine Parnasse (16-1-1) porazil Daniela Torrese (12-5) na body (jednomyslně)

Lom-Ali Eskijewa (19-5) porazil Daniema Stasiaka (13-8) na body (jednomyslně)

Roman Szymanski (15-6) porazil Mateusze Legierskiho (7-1) via. TKO. ve 2. kole (údery na zemi)

Michal Kita (21-13-1) porazil Marka Samociuka (3-2) via TKO. v 1. kole (údery na zemi)

Adam Niedzwiedz (8-4-1) vs. Miroslav Brož (12-3-1) – remíza (většinové rozhodnutí)

Damian Piwowarczyk (5-0) porazil Marc Doussise (7-1) via. submise ve 2. kole (páka na ruku)

Anita Bekusová (5-2) porazila Magdalénu Šormovou (11-5) na body (jednomyslně)

Patryk Likus (2-0) porazil Piotra Olszynku (6-8-1) via KO. ve 2. kole (loket z otočky)

Shamad Erzanukaev (1-0) porazil Bartosze Reweru (1-1) na body (jednomyslně)