25. 5. 2024

Dana White o trilogii McGregor vs Diaz

Dana White je otevřený vyhlídce na trilogii Conor McGregor vs. Nate Diaz, ale naznačuje, že míč je na straně jednoho bojovníka.

V nedávném rozhovoru pro ESPN prezident UFC White vysvětlil, že z jeho pohledu možnost třetího zápasu mezi McGregorem a Natem Diazem nezmizí. Aby k němu však mohlo dojít, musí být Diaz pro.

„Je tu vždycky,“ řekl White. „K tomu zápasu může dojít. Ten zápas by se mohl uskutečnit. Pro Natea Diaze by se dalo uspořádat mnoho zápasů. Ale Nate musí ten zápas chtít.“

Ani McGregor, ani Diaz nemají v současné době veřejně známý zápas. Podle zkušeného reportéra MMA Ariela Helwaniho však UFC nedávno údajně prodloužila Diazovu propagační smlouvu poté, co odmítl zápas.

McGregor se mezitím stále zotavuje ze zranění nohy, které utrpěl na UFC 264 v červencovém trilogickém zápase s Dustinem Poirierem. Jeho trenér John Kavanagh nedávno pro MMA Junkie uvedl, že irská superhvězda je na nejlepší cestě vrátit se začátkem léta 2022.

McGregor a Diaz se proti sobě utkali již dvakrát, přičemž životní série se dělí na jedno vítězství pro každého bojovníka. V prosinci 2015 na UFC 196 Diaz „otřásl světem“, když se stal prvním mužem, který v UFC porazil McGregora. V srpnu 2016 se oba utkali znovu, tentokrát na UFC 202. Odveta dopadla ve prospěch McGregora, který zvítězil většinovým rozhodnutím.