29. 1. 2023

Kontrakt Lionela Messiho je nejdražší v dějinách sportu. Barcelonu mrzí únik detailů

Současný kontrakt argentinského fotbalisty Lionela Messiho v španělském klubu FC Barcelona má hodnotu až 555 milionů eur. Jak uvedl katalánský deník El Mundo Deportivo, když 33letý Messi v roce 2017 prodloužil kontrakt s FCB, byly v něm zakotveny fixní i variabilní složky. Ty mohly každou sezónu dosáhnout téměř 138 milionů eur.

Jak uvedlo výše zmíněné periodikum, Messiho kontrakt je nejdražší smlouva, jakou kdy nějaký sportovec měl. Během dosavadní platnosti stávajícího pracovního dokumentu si Messi zajistil již více než 510 milionů eur.

Messi působí v Barceloně téměř dvě desetiletí, ale na konci minulého ročníku po debaklu 2:8 s Bayernem Mnichov v Lize mistrů požádal klub z Camp Nou o ukončení spolupráce. Nakonec v klubu setrval, ale aktuální smlouva mu platí jen do 30. června 2021. Messi zatím oficiálně neoznámil, zda bude jeho fotbalová budoucnost dále spjata s Barcelonou nebo si dopřeje změnu a půjde hrát někde jinde.

Barcelona odmítá odpovědnost za zveřejnění citlivých informací a bude deník žalovat. „Klub lituje publikaci detailů smlouvy, jde o soukromý dokument, přičemž obě strany se dohodly, že nebudou podmínky zveřejňovat. FC Barcelona kategoricky odmítá odpovědnost za únik informací a připravuje právní kroky proti deníku El Mundo,“ uvedl ve stanovisku klub FC a zároveň vyjádřil Messimu maximální podporu a bude bránit jeho jméno a pověst. Messi se zatím nevyjádřil.

Tyto informace přicházejí v době, kdy Barcelona usiluje zvládnout nahromaděné ekonomické problémy, které způsobila pandemie koronaviru v kombinaci s fungováním pod vedením několika ostatních prezidentů klubu.

Instagram did not return a 200.