21. 5. 2024

Konec mise velkého slovenského talentu ve slavném Manchesteru United?

Budoucnost slovenského mládežnického reprezentanta Martina Šviderského v anglickém klubu Manchester United je nejistá. Není vyloučeno, že jeho další kroky budou směřovat nejen do jiného týmu, ale dokonce i do jiné země.

Irské vydání deníku The Sun s odkazem na portál strettynews.com před časem informovalo o možném odchodu Martina Šviderského z klubu. Slovenskému záložníkovi je teprve 19 let, ale na Old Trafford má poslední rok smlouvy, a proto už musí přemýšlet o své budoucnosti.

Podle zpráv britských médií už rodák z Vranova nad Topľou neplánuje pokračovat v týmu Rudých ďáblů, protože údajně nevidí velkou šanci prosadit se v hvězdami nabitém A-týmu Manchesteru United. Šviderský už dokonce jednu nabídku na prodloužení smlouvy ze strany United odmítl.

ITÁLIE, NĚMECKO NEBO UNITED?

Nejasná situace kolem stabilního hráče rezervy Manchesteru, tedy výběru do 23 let, upozornila potenciální zájemce o jeho služby a podle Stretty News má mít slovenský záložník do 21 let na stole nabídky od dvojice italských celků Atalanta Bergamo a SSC Neapol a také od dvojice německých celků Eintracht Frankfurt a TSG 1899 Hoffenheim.

Navzdory všem předpokladům by Martin Šviderski mohl v Manchesteru United působit i v budoucnu. Podle ŠPORT.sk je talentovaný slovenský kreativní záložník připraven na nabídku United kývnout, ale vše bude záležet na podmínkách, které mu budou předloženy.

Talentovaný odchovanec Tatranu Prešov se v dubnu 2018 připojil k akademii Manchesteru United. Za tu dobu se dokázal ve slavném klubu plně adaptovat a v kvalitní soutěži vydržel až do současnosti.

V současné době je oporou týmu do 23 let a úspěšný byl i ve výběru United v mládežnické Lize mistrů, kde Manchester suverénně ovládl skupinu F se čtyřbodovým náskokem.

Zdroj: Šport.sk