17. 6. 2024

Los Ligy mistrů se bude opakovat! Proč?

Osmifinálový los Ligy mistrů se bude opakovat! Po zjevné chybě, která se týkala Manchesteru United, který byl nakonec spojen s francouzským gigantem Paris Saint-Germain, UEFA požaduje, aby losování posledního 16. kola Ligy mistrů zopakovala. To se také stane v 15:00.

Zdálo se, že pondělní losování ve Švýcarsku, které částečně řídila ruská ikona Andrej Aršavin, nastolilo pikantní kapitolu v nekonečné sáze Messi vs. Ronaldo – ale na sociálních sítích se objevily náznaky, že by Rudí ďáblové a další týmy mohli usilovat o opakování losování poté, co se zdálo, že jde o zjevnou chybu v losovacím procesu.

Události se odehrály následovně: Manchester United byl původně vylosován spolu s Villarrealem z La Ligy, ale pravidla UEFA nařizují, že týmy, které spolu hrály ve skupinové fázi, se nemohou setkat v 16. kole – místo toho se o chvíli později losovalo s Manchesterem City.

Pak ale přišel okamžik, který vyvolal kontroverzi. Atletico Madrid bylo vylosováno z nenasazené mísy – ale míč Manchesteru United zřejmě nebyl umístěn zpět do banku, což znamená, že nebylo možné, aby byl vylosován proti Atleticu, a že ne všechny týmy v banku měly stejnou možnost být vylosovány proti jiným týmům, které splňovaly podmínky.

Hněv United se ještě znásobil o chvíli později, kdy jim byl přidělen ošemetný los proti Lionelu Messimu a Paris Saint-Germain, a kvůli následnému dramatu se objevily spekulace, že se losování může opakovat. Ty se následně potvrdily a za hodinu nás čeká los nový.