28. 5. 2024

Koho má v hledáčku kometa UFC Belal Muhammad?

Americký bijec s palestinskými kořeny Belal Muhammad je v současné době žebříčkovou pětkou nabité welterové váhy V posledních sedmi zápasech je neporažený a v posledním zápase si připsal dominantní výhru nad bývalým titulovým vyzyvatelem Stephenem Thompsonem. Na koho má spadeno nyní?

„Bojovník, kterému bych rád jednu vrazil je Colby. Po tom zápase volám už asi deset let. Ještě než byl výše, ještě než byl v žebříčku, ještě než byl všechno tohle, tak jsem toho chlapa prostě neměl rád, nenáviděl jsem ho,“ prozradil Belal.

Colby Covington je aktuálně vrchní vyzyvatel ve welterové váze a o titul se utkal již dvakrát, přičemž v obou případech neuspěl. Naposledy v listopadu po pětikolovém thrilleru proti šampionovi Kamaru Usmanovi.

Vítězství nad „Chaosem“ v případném střetu by mohlo Belalu Muhammadovi zaručit šanci bojovat o titul.

Belal Muhammad si také myslí, že by pro něj mělo smysl bojovat s Jorgem Masvidalem. Vysvětlil, že vzhledem k tomu, že ‚Gamebred‘ chce bojovat s muži, kteří by ho přiblížili k další titulové šanci, dávalo by smysl, aby se spolu utkali.

Muhammad také řekl, že vzhledem k tomu, že porazil Stephena Thompsona a Demiana Maiu, dva zápasníky, kteří Masvidala dříve porazili, mohl by „Gamebred“ tyto prohry smazat tím, že se s ním utká a porazí ho.

„Masvidal, jsem přímo před ním. Dvakrát bojoval o titul. Takže jsem právě porazil Maiu, který dvakrát bojoval o titul, ‚Wonderboye‘, který dvakrát bojoval o titul, vezmu si Masvidala, který také dvakrát bojoval o titul. Porazil jsem dva chlápky, kteří ho už porazili, takže pro něj by možná moje porážka smazala ty dvě prohry… Samozřejmě velké jméno, hodnotný zápas. Říkal, že chce bojovat s chlapy, kteří ho dostanou k titulu, myslím, že bojovat s chlapem, jako jsem já, který je hned nad ním pátém místě, dává velký smysl,“ uzavřel Muhammad téma svých příštích soupeřů.