30. 5. 2024

Karlos se opřel do Attily: Je to reklamní opička, do odvety ho dotlačím!

Od zápasu mezi českým bijcem Karlosem Vémolou a jeho slovenským rivalem Attilou Véghem uplynou v listopadu už dva roky. Zatímco vítěz duelu Attila od té doby nezápasil, Karlos stihl vyhrát 4 zápasy. Jeho však zajímá pouze odveta a jelikož ta se stále oddaluje, Karlos začíná přiostřovat…

Terminátora v posledních týdnech trápí vážné zranění ruky. To si po operaci vyžadovalo svědomitou rehabilitaci a striktní dodržování řada lékařů, co Vémola nejdříve podcenil.

„Bral jsem antibiotika a na to trénoval. Paradoxně, byl jsem ve výborné formě, ale byl tam zánět a když jsem spadl,, utrhl ‚jsem si celý triceps a šlachu, co to držela. Když jsem přišel za lékařem, zeptal se mě, co od něj chci. Říkal mi, abych netrénoval, neuposlechl jsem a teď chci od něj, aby mi to znovu udělal. „

Lékař Radek Kebrle promluvil Vémolovi do duše a od té doby ho poslouchá, protože se chce co nejdříve vrátit k zápasení. Hnacím motorem je pro Karlose i pohled na Samuela „Piráta“ Krištofiče, který podle jeho slov „běhá s jeho pásem“.

Odvetu s Attilou si zasloužím

Nejbližší zápas, do kterého by měl Vémola nastoupit, bude za půl roku právě proti Samuelovi Krištofičovi. Podle Terminátora má jeho nejbližší soupeř dostatek času na přípravu, takže neví posoudit, v čem by mohl být nebezpečný.

„Podle posledního zápasu bych zhodnotil, že nebude nebezpečný v ničem, ale šest měsíců je dlouhá doba na zlepšení. Pro mě to nebude životní zápas, já jsem je už měl, ale tento frajer mi chce vzít všechno. Stále věřím, že v Oktagonu je pouze jeden král. Sice jsem s Attilou prohrál, ale co udělal od té doby on? Já jsem vyhrál pět zápasů, měl několik operací, makám … On pouze sedí a dívá se, co dělám já a snaží se vytrénovat někoho, kdo mi to vezme. „

Vémola si je jistý, že Attilův koučink jiných zápasníků, kteří se postaví proti němu, je pouze jeho taktika, aby se s ním znovu nemusel setkat v jednom ringu.

„Snažil se pomoci Mikuláškovi, nevyšlo mu to. Snažil se pomoci Ďatelinkovi, nevyšlo mu to. Udělá vše pro to, aby to vyšlo Pirátovi, ale ani jemu to nevyjde. Já si přijdu po odvetu. Mně je jedno, jestli to bude o rok, dva nebo pět. Já ho do odvety dotlačím, ať už se v ní stane cokoli. A to tím, že porazím kohokoli, koho on proti mně bude trénovat.

A pokud zmlátím Piráta, všichni se tomu smějí, ale já půjdu a zmlátím i Budaye. Tvrdí, že půjde do UFC, ale s tím, co předvedl v posledním zápase, bude velmi rychle zpět. Přijdu si pro každého, koho trénuje Attila jen proto, abych ho dostal do ringu. Odvetu si zasloužím pro všechno, co jsem udělal pro MMA, „ uzavřel Vémola .

Végh je reklamní opička

Pro českého zápasníka není otázka odvety s Véghem otázkou peněz, ale spíše cti, protože si myslí, že prohrál s horším soupeřem. Nyní je však pro něj prioritou doléčit si zraněnou ruku, „Vzít Pirátovi to, co mu patří“ a boxerský zápas s Marpem. Co bude v roce 2022, je Vémolovi zatím jedno.

„Já budu mít od listopadu 2019 za sebou sedm zápasů, Attila neudělal nic. Potřebuji vydělávat peníze a ty dostávám za fighty. Nejsem reklamní opička jako Attila. Chápu, že ho to baví, jsou to lehce vydělané peníze, ale já mám pořád hlad a chci bojovat. „

Šestatřicetiletý rodák z Olomouce se nebrání spolupracovat, ale myslí si, že ve srovnání s Véghem má jich má mnohem méně a sponzorů má pouze několik a stabilních.

„Z reklam bych nevyžil, mým hlavním zdrojem obživy jsou zápasy. Se mnou se x-let táhne pár sponzorů, ale velkých. Nedělám jednorázové spolupráce, pouze dlouhodobé a snažím se vybírat české firmy. „