21. 5. 2024

Deontay Wilder: TOP 10 zajímavých faktů, které jste možná nevěděli

Nejvýraznější americký boxer počínající dekády. Deontay Wilder se sice začal boxu věnovat až ve svých 20 letech, ovšem brzy se propracoval na vrchol nejtěžší váhové divize. Narodil se v roce 1985 ve městě Tuscaloona ve státu Alabama a jeho život od té doby provází množství zajímavých událostí.

#1 Na střední se chtěl stát fotbalistou nebo basketbalistou

Během střední školy bylo jeho ambicí hrát na pozici wide recievera v některém z týmů slavné NFL a v jednu chvíli to vypadalo, jako by to bylo něco, čeho by byl schopen dosáhnout.

S jeho známkami však byly problémy, díky nimž by bylo obtížné dostat se na vysokou školu. V této době se také narodilo jeho první dítě, které trpí Spina Bifida. Rozhodl se vzdát se jakékoli potenciální fotbalové kariéry, aby získal práci a podporoval svou rodinu.

#2 Čtyři práce

Poté, co opustil školu, měl čtyři zaměstnání, která potřeboval pro vydělávání peněz na lepší péči o svou dceru. Začal se zajímat o box a začal soutěžit v amatérských turnajích. Pokračoval ve všech svých zaměstnáních a našel způsoby, jak začlenit svůj výcvik do své rutiny. Byl řidičem dodávky pro Budweiser a v rámci svého silového tréninku nosil balíčky piva.

#3 Medailista z Olympijských her

Deontay Wilder boxoval závodně pouhé tři roky, když byl vybrán jako americký zástupce na OH 2008 v Pekingu. V nejtěžší váhové kategorii se mu nakonec podařilo vybojovat bronzovou medaili.

Jak to tak bývá, po úspěchu na Olympijských hrách, které jsou určené amatérům, se vydal Wilder na dráhu profesionálního boxera.

#4 Byl prvním americkým šampionem v těžké váze po dobu devíti let

Když se stal šampionem v těžké váze, byl prvním Američanem, který držel titul po dlouhých devíti letech. Jedná se o nejdelší období v historii, které bylo bez amerického šampiona. Posledním Američanem, který před ním držel titul, byl Hasim Rahman. V této době Wilder ve své kariéře teprve začínal.

#5 Neumí prohrávat?

Prvním, kdo dokázal zastavit neskutečnou sílu Deontaye Wildera byl britský obr Tyson Fury, se kterým v roce 2019 remizoval, aby pak v únoru 2020 ochutnal první KO své kariéry.

Se svoji první kariérní prohrou se však mentálně jen tak smířit nechtěl, a tak rozjel celou řadu konspiračních teorií, proč prohrál. Tak nejznámější je, že mu před zápasem někdo hodil něco do pití, další byla, že ho Fury zaklel cikánskou kletbou a jindy zase prohlásil, že ho o šance připravil extravagantní kostým, v němž nastupoval do ringu – byl prý příliš těžký a už předem ho unavil.

A těch 5 dalších? 👇