16. 4. 2024

Karim Benzema: 7 zajímavostí, které jste možná nevěděli

Karim Benzema svými góly táhne Real Madrid za trofejemi už deset let a jedním z mála v týmu Bílého baletu, kterému pomohl odchod Cristiana Ronalda. Pojďme se podívat na fakta o tomto Francouzovi, o kterých by si rozhodně měl vědět.

#7 Prostituce

Rok 2010 znamenal pro Karima Benzemu velké problémy, protože spolu se svým krajanem Franck Ribéry byl dotazován francouzskou policií v Paříži se sexuální styk s nezletilou prostitutkou. Celá kauza pošpinila jména Benzemu ai Ribéryho a zmiňuje se v souvislosti s touto dvojkou dodnes

#6 V repre si neškrtne

Benzema je dodnes jedním z nejlepších francouzských útočníků, ale vrcholných šampionátech Euro 2016 (Francie střbro) nebo MS 2018 (Francie zlato) si nezahrál, kouč Didier Deschamps se ho rozhodl nenominoval. Samotný zakončovatel bral tyto kroky velmi těžko a kouče obvinil z rasismu. Jejich vzájemné vztahy jsou na bodu mrazu a je téměř jisté, že dokud bude Deschamps u repre Galského kohouta, Benzema si nezahraje.

#5 Vydírání

Karim Benzema není žádný světec. Během kariéry se dostal do více problémů. Jedním z nich byla kauza ze čtvrtého listopadu 2014, kdy prý Benzema vydíral svého spoluhráče z národního týmu Francie Mathieua Valbuenu s nahrávkou, na níž měl mít Valbuena sexuální styk.

#4 Hledání lásky

Karim Benzema rozhodně není typ na dlouhodobé vztahy. Fungoval se Zahi DeHart, Jenifer Yael, Rhannou či Analicou Chaves. Ani s jednou neměl dítě, ale v roce 2014 se stal otcem, život dceři mele dala jeho partnerka Chloe de Launay. Později se rozešli a Karim se dal dohromady s Corom Gauthier, to bylo v roce 2016. V roce 2017 se páru narodil syn Ibrahim.

#3 Alžírské kořeny

Karim Benzema je Francouz a narodil se ve Francii, ale jeho rodina má alžírské kořeny a za jistých okolností mohl tento útočník reprezentovat i zmíněnou alžírskou krajinu. Benzema předkové uprchli z Alžírska do Francie v padesátých letech dvacátého století. Karim se narodil jako třetí z devíti dětí.

#2 Coco

Mladý Karim Benzema dostal přezdívku Coco a stal se známým tím, že každému a vždy říkal, co si myslí. Jednoduše, co na srdci, to na jazyku, což při mladých hráčích nebylo vždy pravidlem. Zajímavá vzpomínka říká, že během začátcích v Lyonu se mu podařilo mezi spoluhráči vzbudit respekt tím, že jim řekl, že jako dítě jim podával míče, ale teď je tam, aby je všechny nahradil.

#1 Nejrychlejší

Každé El Clásico je zvláštní částí fotbalové historie. O zápasech mezi Barcelonou a Realem Madrid se mluví také dlouhá léta po závěrečném hvizdu. Do historie této velké rivality se v roce 2011 zapsal i Karim Benzema. Skóroval totiž dodnes nejrychlejší gól v souboji těchto gigantů. Stačilo mu na to 21 sekund, Real vyhrál 3: 1