22. 5. 2024

Ousmana Dembélé: Nad panem „skleněným“ se na Camp Nou stahují mračna.

Když v únoru Ousmana Dembélé opustil předčasně trénink kvůli lehkému píchnutí ve svalu, vypadalo to bezvýznamně. O den později přišla tvrdá diagnóza: Přetržení zadní stehení sval! Další týdny bez fotbalu. Už zase.

Francouzský křídelník je během dva a půl let v Barceloně zraněný už podesáté. Vedle obvyklých potíží se svalem měl problémy s kotníkem nebo třísly. Zmeškal 60 procent utkání.

Dembélé upíjí z bezedné karafy žalu. „Proč já? Proč zase já? “ ptá se sám sebe. Jednou z věcí je životospráva. Ousmanův hráčský agent musel propustit už několik jeho kuchařů. V interview pro Le Parisien pak poodhalil fotbalistovo soukromí.

„Ousmana je dobrý kluk, ale nemá kontrolu nad svým životem. Má obří dům, často hostí kamarády, kteří se mu neodváží cokoliv říct, “ ličí agent Mickael Naya. „Nepije alkohol, ale něco jako odpočinek nerespektuje. Nepředstavujte si divoké večírky. Nic takového. Do pozdních ranních hodin paří videohry, čučí na telku a různě se poflakuje.“

Dembélé má špatné návyky, klub je chce změnit. Nutil ho ke spolupráci s experty přes výživu a zdravé vedení života. Má nakázáno spát aspoň osm hodin denně.

Když loni v létě hostoval v Barceloně Kevin-Prince Boateng prohlásil, že Demblélé je jako dítě. Roztěkaný a duchem mimo. „Tihle hoši vydělávají příliš. Dvacetiletý mladík by neměl brát 10 milionů eur ročně,“ míní Boateng.

Abychom byli přesní, Dortmund za Francouze inkasoval 125 milionů eur. Dalších 25 činí bonusy. Katalánci dost prodělali. Přestupy jsou v posledních letech vůbec jejich bolehlav. Obzvláště léto 2017 po odchodu Neymara bylo hodně poplašné. Barcelona rekordně investovala do Dembélého a Coutinha (celkem 300 milionů eur). A jak dopadli po dvou a půl letech?

Brazilce na Camp Nou vypískali, načež odešel hostovat do Bayernu, ovšem stále si drbe hlavu, že opustil Liverpool. Dembélé stále není fit. Pan skleněný, mistr vzduch. Když Barcelona potřebuje zavelet k obratu, on tam není.

Blaugranas mají jedinou kliku. Jmenuje se Lionel Messi. Poukázka na štěstí. Argentinec je znovu nejlepším asistentem i střelcem modročervených. Na Camp Nou jsou na něm absolutně závislí. Když jsou v maléru, čekají na něj jako na záchranný člun. Jenže jednou nepřipluje. A kdo to vezme za něj?

Na Ousmana Dembélého to zatím tedy nevypadá.