9. 6. 2023

Justin Gaethje: TOP 10 zajímavých faktů, které jste nevěděli

Americký bojovník lehké váhy si získal srdce fanoušků MMA zejména svými knockouty a atraktivními zápasy. Co jste o chladnokrevném zabijákovi z Arizony možná nevěděli?

#1 Dvojče z Arizony

Justin Gaethje je rodákem ze Saffordu v Arizoně. Genetický původ má však celkem rozmanitý. Jeho matka má mexické kořeny, otec zase v Německu. Má bratra Marcuse, který je jeho dvojčetem.

#2 Práce v dolech

Rodiny Justina dělala po generace v místních dolech, kde se těží meď. Tuhle fyzicky náročnou práci si vyzkoušel i Justin.

#3 Základy ve wrestlingu

V UFC se Justin Gaethje proslavil jako excelentní striker, ovšem jako teprve čtyřletý začínal s wrestlingem, kterému se poté věnoval i na střední škole, kde se stal dokonce dvakrát arizonským šampionem.

#4 Vystudovaný sociální pracovník

Zasvětit kariéru sportu hned po střední? Ani náhodou! Justin se dostal na Univerzitu v Severním Coloradu, kde získal bakalářský titul v oblasti sociální práce.

#5 Mezi profíky. Pozdě, ale přece!

Nejedna UFC hvězda už ve 23. letech zářila v MMA lize mistrů, Justin v tomto věku teprve začínal budovat svojí profesionální kariéru. Svůj debut mezi profíky dokázal vyhrát na TKO během první minuty.

👇 A těch pět dalších?