23. 4. 2024

„Je to frustrující“ – Gillespie se nemůže dovolat vytouženého zápas!

Jeden z předních bojovníků lehké váhy, Gregor Gillespie, se dovolává zápasu s Tonym Fergusonem. Ten prý nabídku smetl ze stolu a vyhlíží zápas s Chandlerem. Gillespie se však nenechává odradit a věří, že by souboj s bývalým šampionem přinesl fanouškovsky atraktivní válku. 

Zdá se, že vedení UFC Tonymu zápas nabídlo, on ale hozenou rukavici nepřijal. To však nenechalo Gregora chladným a vydal na Instagram vášnivé vyjádření: “Dostal jsem zase zprávu od mého manažera, že se mnou Tony Ferguson nezval zápas. A pak tě vidím online, Tony, jak vyzýváš Michaela Chandlera se slovy ‘‘je sezóna wrestlingu, brácho‘‘. Chápeš, že já jsem wrestler?! Na vysoký jsem Chandlera rozdrtil a to stejný potká i tebe. Jestli hledáš souboj s wrestlerem, přijmi mou výzvu!”

Své vyjádření pak ještě doplnil pro server MMA Junkie: “Mám čtrnáct vítězství a jedinou prohru. Mám na kontě dvanáct ukončení. Od zápasu s Tonym by se prostě očekávalo extra padesát tisíc dolarů (bonus za zápas večera). Byla by to dozajista skvělá bitva. Nechápu, kde vidí problém. Je to velmi frustrující.”

Právě o Gillespiem se dříve říkalo, že se stane prvním bojovníkem, který najde cestu na neporaženého šampiona Khabiba Nurmagomedova.

Třináct vítězství v řadě, ale zastavil jeden neuvěřitelný kop Kevina Lee, který ho zbavil, jak vědomí tak neporazitelnosti. V květnu minulého roku se, ale vrátil působivým vítězstvím nad Diego Ferreirou.  

Tony “El Cucuy” Ferguson má za sebou nepříjemnou sérii tří proher. Nejdříve prohrál duel o dočasný titul s Gaethjeim, poté nestačil na Beneila Dariushe a současného krále divize, Charlese Oliveiru. Stále však patří k absolutní světové špičce.

Pro připomenutí: Ferguson táhl více jak šest let šňůru dvanácti výher z nichž devět ukončil před limitem. Dlouhá léta byl spolu s Nurmagomedovem považován za nejobávanějšího bojovníka lehké váhy. Pokořil velké hvězdy divize: Barbozu, Dos Anjose, Leeho, Pettise a Cerroneho. 

Zápas s Fergusonem zkrátka dává smysl. Po poslední výhře je Gillespie na desátém místě žebříčku, zatímco Tony zaujímá sedmé.

Dá se také říct, že oba mají v arzenálu podobné zbraně. Skvělý wrestling, jak defenzivní tak ofenzivní a tvrdý striking. Nenapodobitelný pohyb Fergusona ve střetu s tankem, pro něhož je krok zpět neznámým pojmem. 

Uvidíme, jestli “El Cucuy” nakonec zápas přijme, ale i kdyby ne, Gillespie má o zábavu postaráno. Na Twitteru se o něj hlásí vycházející hvězda z Polska, Mateuzs Gamrot.