23. 7. 2024

Gilbert Burns o možném zápasu s Chimaevem!

Gilbert Burns prozradil, že jeho zápas s Khamzatem Chimaevem ještě zdaleka není potvrzen.

V rozhovoru s Marcelem Alonsem z kanálu PVT Burns hovořil o komplikacích při realizaci zápasu a řekl, že stejně jako všichni ostatní čeká na potvrzení. Brazilec však cítí, že k zápasu dojde, a jako možné termíny vidí duben a květen:

„Jsem na tom stejně jako vy, jen čekám, až se něco dozvím. Možná bude zápas v dubnu, možná bude v květnu. Myslím, že k zápasu dojde, ale stále nevím, co tomu chybí. Nevím, jestli UFC přemýšlí o nějaké strategii, ale zápas ještě není naplánovaný. I když to zní neuvěřitelně, v dnešní době se zápas neuskuteční, i když ti dva bojovníci chtějí bojovat.“

Silně se proslýchá, že Chimaev se ve svém příštím zápase utká právě s Gilbertem Burnsem. Obě welterové váhy se na zápase zřejmě dohodly na sociálních sítích.

Po dominantním výkonu Khamzata Chimaeva na UFC 267 proti Li Jingliangovi se zdá, že většina soupeřů ve welterové váze o zápas s ním příliš nestojí. Gilbert Burns sice již dříve prohlásil, že je otevřený titanové výzvě, ale zároveň má ze zápasu smíšené pocity.

Brazilcovy důvody neochoty bojovat se Švédem narozeným v Čečensku jsou však jiné.

‚Durinho‘ se těší na výzvu, že se utká s bojovníkem, který sebou nese obrovský hype, ale není příliš nadšený z toho, že musí bojovat s bojovníkem, který je na 10. místě žebříčku.