21. 2. 2024

Jamie Vardy: TOP 7 faktů, které jste možná nevěděli

Mohl odejít, ale rozhodl se zůstat. Jamie Vardy je stále hráčem Leicestru City, přičemž sám říká, že Lišky mu dali šanci v době, kdy na něj další ani nepomysleli. Angličan nezapomíná. My vám přinášíme fakta, které byste o něm rozhodne měli vědět.

#7 Konec v Sheffieldu

V současnosti je v Premier League Jamie Vardy ai Sheffield United. Není tam však celek Sheffield Wednesday, mateřský klub tohoto anglického střelce. Dá se tvrdit, že ani JV a ani The Blades nemají „Středu“ v lásce. Faktem je, že když byl Vardy teenager byl členem akademie SW, avšak klub s ním přestal počítat a dodal vysvětlení, že je prostě příliš malý a útlý. Nuže, některá rozhodnutí naberou na významu až v průběhu let.

#6 Nezapomíná

Dá se tvrdit, že Jamie Vardy je na vrcholu. Předtím, než v roce 2012 přišel do Leicesteru City, bylo všechno jinak. Byl mimoligový fotbalista a na živení se svojí oblíbenou hrou mohl zdaleka zapomenout. V roce 2015 JV proto založil akademii pro hráče z nižších soutěží, kterou nazval V9 a chce jí pomoci takovým, jako byl on, aby mohli prorazit ve velkém fotbale.

#5 Milion liber

Málokdo ví, ale Jamie Vardy drží rekord v nejvyšší přestupové částce za hráče, který nepatřil do ligových struktur anglického fotbalu, pod které spadají první čtyři nejvyšší soutěže pod taktovkou FA. V roce 2012 Leicester City investoval do neznámého zakončovatel milion eur. Kdyby tehdy Lišky věděli, že za čtyři roky jim vystřílí mistrovský titul, určitě by zaplatili s úsměvem na tváři i více.

#4 Zlomený rekord

Jamie Vardy se zařadil do historických análů střelců anglické Premier League. V dresu Leicestru City se mu podařilo zlomit rekord uznávaného bombardéru Manchesteru United Ruuda Van Nistelrooije. Holanďan svého času skóroval v deseti za sebou jdoucích zápasů anglické nejvyšší soutěže. Jamie Vardy zašel ještě dál, podařilo se mu to hned jedenácti případech za sebou. Konzistence je při úspěchu velmi důležitá.

#3 Třicet liber týdně

Když hrával v téměř amatérském klubu Stocksbridge Park Steels, vydělával Jamie Vardy 30 liber týdně. Měl problém zaplatit své tehdejší účty, avšak právě proto je dnes jedním z hráčů, kteří nemají absolutně žádný problém s „uskrovnění se“ během podpisu nové smlouvy se svým zaměstnavatelem. Vardy si váží všechno, co získal, protože ví, odkud pochází.

#2 Životospráva

Především v mistrovské sezoně 2015/2016 byl Jamie Vardy absolutním miláčkem britského tisku. Byl tak zajímavý, že o něm novináři z Anglie informovali prakticky každý den. Vardy se stal symbolem toho, že nemusíte mít striktní tréninkový plán a být na sebe přísný, abyste uspěli. Proslavil se vyjádřeními, že před zápasy si rád dával Red Bull a hamburgery. Samozřejmě, životosprávu už mírně upravil, ale nepochybujeme, že si rád dá nezdravé jídlo i když hraje anglickou ligu.

#1 Šampion

Příběh Jamieho Vardyho by mohl být dáván dětem za vzor. Z hráče, kterého nikdo neznal a vedle hraní fotbalu v okresní divizi musel pracovat v továrně, se stal mistr Anglie s Leicestru City. Vardy získal s LCFC titul v roce 2016 a napsal úspěšný příběh. Dostal se do anglické reprezentace a mezi nejlepších hráčů Premier League patřil i v dalších ročnících. Góly dává, góly připravuje a už nyní o něm žertují, že jednoho dne bude mít v Leicestru sochu.