3. 5. 2024

Jak Irgl blafákem na MS 2006 vykoupal ruskou obranu a poslal Čechy do semifinále!

Je to jeden z nejpamátnějších gólů českého hokeje. Na mistrovství světa v hokeji 2006 v lotyšské Rize nastupovali Češi do čtvrrtfinále proti Rusům v pozici velkého outsidera.

Už po dvou a půl minutách otevřel gólový účet utkání Alexander Ovečkin. Na jeho trefu dokázali Češi odpovědět až v druhé třetině zásluhou obránce Tomáše Kaberleho.

V třetí třetině padly dokonce čtyři branky, po dvou na obou stranách.

Za Rusy se trefili Sergej Mozjakin a Alexej Michnov, v českém dresu se mezi střelce zapsali Jaroslav Hlinka a Patrik Štefan. Zápas tak po základní hrací době šel do prodloužení.

Na rozhodující gól fanoušci čekali 7 minut a 58 vteřin.

Kapitán David Výborný uspěl na vhazování, téměř okamžitě poslal puk Irglovi a ten důmyslným blafákem překonal brankáře Maxima Sokolova.

Irglův gól 👇

Mezi českými fanoušky pochopitelně zavládla obrovská radost. Češi díky Irglově brance postoupili do semifinále, ve kterém porazili Finsko 3:1 po gólech Tomáše Plekance, Výborného a Hlinky.

Ke zdárnému konci ale tento světový šampionát nedovedli. Ve finále bohužel český národní tým podlehl Švédům 0:4.

Díky zisku stříbrných medailí a velkých emocí v průběhu turnaje však bude toto MS vždy považováno za jedno ze speciálních.