17. 4. 2024

Jak Conor McGregor uspal za 13 vteřin šampiona Alda a usedl na světový trůn!

Zdroj: Depositphotos

Psal se 12. prosinec roku 2015, když se celý svět bojových umění zastavil a všichni sledovali jednu z nejočekávanějších titulových bitev historie MMA.

Na velkolepém turnaji UFC 194 se totiž stalo něco, co čekal jen málokdo. Pojďme si společně tento velký moment připomenout.

Atmosféra byla doslova elektrizující. Titulový zápas o pás šampiona pérové váhy mezi Jose Aldem a Conorem McGregorem byl plný vzájemné nevraživosti a enormní touhy po vítězství.

Fanoušci po celé planetě čekali napínavou bitvu plnou zvratů, místo toho však byli svědky nejrychlejšího ukončení v historii titulových zápasů UFC.

Před samotným soubojem, kdy oba dva stáli naproti sobě a čekali na pokyn rozhodčího, bylo cítit obrovské napětí.

Rivalita byla skutečně obrovská a namísto podání rukou šli oba dva rovnou do akce. Ihned ze startu padlo pár rychlých úderů, které ale nějak výrazně nezasáhly.

Poté se ale Aldo rozhodl zaútočit na McGregora tvrdým úderem, ale v protipohybu narazil přímo na Conorovu levou, která tehdejšího šampiona srazila k zemi a za třináct vteřin bylo hotovo.

Pro celý svět to byl tehdy obrovský šok. José Aldo byl totiž neuvěřitelných deset let bez porážky a patřil mezi nejdominantnější šampiony v UFC, a tak si málokdo dokázal představit situaci, která se v ten den odehrála.

Conor McGregor byl v té době na vzestupu a porážel všechny soupeře, kteří mu v cestě za titulem chtěli zabránit.

Před zápasem s Aldem měl šest vítězství v řadě a k tomu získal proti Chadu Mendesovi prozatímní titulový pás, který nakonec proti brazilskému bojovníkovi proměnil v ten opravdový.

Irský bojovník dokonce naplnil svou předpověď, které věřili opravdu jen ti nejbližší lidé v jeho okolí.

Aldovi totiž sliboval brzké ukončení v prvním kole, přičemž v tomto momentu vznikla jeho slavná fráze:„Přesnost a načasování poráží sílu a rychlost“.

Zdá se to sice neuvěřitelné, ale přesně tohle také Conor v zápase provedl, stačila jedna přesná a správně načasovaná rána.