26. 5. 2024

Inter Milán: Léčba Contem

Sedí v perfektním obleku v autě. Jeho tvář snímá kamera. Jede za majiteli Interu Milán a při tom působivě vypráví: „Nastal čas se vrátit!“

„Je mnoho důvodů, proč jsem to udělal. A mnoho výzev je také přede mnou. Nemohl jsem čekat. Tenhle klub není pro každého. Proč zrovna já? Protože sdílíme stejné ambice. Nebojíme se, jsme hladoví a odhodlaní. Teď je řada na mně,“ vypráví na videu charismatický kouč.

Tímto krátkým uvítacím videem vkročil do nové italské mise. Devětačtyřicetiletý pedant a puntíčkář Antonio Conte má vrátit kdysi výstavní fotbalové značce opět nejvyšší lesk. Pokud možno ověnčený triumfem v Lize mistrů.

O jeho trenérském umu nikdo nepochybuje. S Juventusem získal tři mistrovské tituly, první sezonu v Premier League ověnčil prvenstvím Chelsea, dokázal pozvednout italskou reprezentaci. „Budoucnost je v budování současnosti, ne v ohlížení se do minulosti,“ zdůrazňuje Conte, když se stává dvanáctým hlavním koučem Interu od éry Josého Mourinha.

Hned provětral šatnu. Rozloučil se s třemi výraznými tvářemi – záložníky Perišičem, Nainggolanem a ostrostřelcem Icardim, ale přivítal ještě větší esa. Z Manchesteru United se přiřítil golem Romelu Lukaku. V závěru přestupního období ho z Old Trafford následoval chilský útočník Alexis Sánchez.

Zásadní injekci dostala také obrana. Do jejího středu přiletěl z Atlética Madrid uruguayský profesor defenzivní práce Diego Godín. Tříobráncový systém v precizním provedení. To je cíl, na kterém se bude stavět. Dále si všichni mohou být jisti železnou kondicí jeho svěřenců. Kdo běžecky a silově nestačí, nemá u něj nárok. Pečlivě všem hráčům hlídá i správný jídelníček.

Poctivá defenziva je podhoubím pro jedovaté kontry. Navíc se mužstvo může při vysokém presinku opřít o kulturistu Lukaka, který spolehlivě přikryje většinou dlouhých míčů.

Zdroj: Special Sport