24. 4. 2024

Hubená výhra pro ruské obhájce zlata! Co rozhodlo?

Olympijští výběr Ruska porazili na úvod skupiny B Švýcary fotbalovým výsledkem 1:0. O jedinou trefu v bojovném utkání se postaral ve 20. minutě Anton Slepyšev.

Švýcaři měli v úvodu zápasu více ze hry, ale nedokázali si vytvořit větší tlak na soupeře. Brankář Fedotov svůj tým podržel a ruští hráči se postupně dostali do rytmu.

Bezbrankové skóre se změnilo až tři sekundy před koncem první třetiny, kdy Slepyšev z ostrého úhlu nastřelil puk před švýcarskou branku a útočník Corvi ho nešťastně tečoval za brankáře Berru – 1:0.

Švýcaři byli blízko k vyrovnání v přesilové hře ve 27. minutě. Největší šanci zápasu nevyužil Andrighetto, který trefil břevno. Ve druhé třetině přibylo vyloučení, hra byla často neurovnaná, ale i přes větší prostor na ledě bylo k vidění jen minimum gólových šancí.

V polovině třetí třetiny mohli hráči Ruska navýšit své vedení, ale individuální akce Guseva gólem neskončila a krátce nato zazvonilo Berrovo břevno.

V 53. minutě předvedl další individuální akci Nikita Gusev, ale skvělý golman Berra mu radost opět překazil. Švýcaři to v závěru zkusili v šesti lidech, slibnou šanci měl Hoffman, ale skóre se nezměnilo.

Rusko – Švýcarsko 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Branka: 20. Slepyšev (Semjonov).

Rozhodčí: Schrader (Něm.), Sidorenko (Biel.) – Oliver (USA), Ondráček (ČR), vyloučení: 6:5 na 2 min, využití přesilovek a oslabení: 0:0, 934 diváků.

ROC: Fedotov – Nikišin, Nestěrov, Jelcin, Jakovlev, Telegin, Vojnov, Šaripzjanov – Grigorenko, Šipačov, Gusev – Galijev, Gricjuk, K. Semjonov – Voronkov, Karnauchov, Slepyšev – Andronov, Kayumov, Tkachov – Chibisov

Švýcarsko: Berra – Diaz, Müller, Alatalo, Untersander, Weber, Loeffel, Frick, Fora – Ambühl, Hofmann, Corvi – Hollenstein, Andrighetto, Haas – Herzog, Vermin, Bertschy – Thürkauf, Moser, Mottet.