28. 5. 2024

Bude Tomáš Tatar vykoupen ze smlouvy?

Když New Jersey Devils v létě podepsali smlouvu s Tomášem Tatarem, určitě si od slovenského útočníka slibovali víc. Jednatřicetiletý útočník však nesplnil očekávání a vedení Devils se ho možná pokusí vykoupit ze smlouvy.

Dubnický rodák v současné době zatěžuje platový strop Devils částkou 4,5 milionu dolarů, přičemž jeho smlouva platí do konce sezony 2022-2023. New Jersey očekávalo, že zkušený útočník naváže na svou dosavadní formu a stane se lídrem týmu.

To se Tatarovi nepodařilo. V současné době má na kontě 43 zápasů, ve kterých vstřelil 8 gólů a přidal 9 asistencí. V tuto chvíli to vypadá, že to bude jeho nejslabší sezóna za dobu, co je v lize. Tatar se navíc pomalu, ale jistě propadá v ofenzivní hierarchii. V dnešním zápase proti Ottawě hrál ve třetí lajně.

Dalším faktorem, který hraje proti Tatarovi, je jeho série bez bodu. Slovenský útočník naposledy skóroval 7. ledna proti Columbusu. Příštích několik týdnů ukáže, zda se New Jersey pokusí Tatara vykoupit ze smlouvy, nebo ho případně vymění.