26. 5. 2024

Hledá se soupeř pro Karlose Vémolu. Do klece s Terminátorem chce jít medvěd z Ruska

Od „Zápasu století“ s Attilou Véghem je Karlos Vémola bez prohry. Veterán UFC navíc poráží své soupeře v kleci dominantně, takže promotéři organizace Oktagon MMA Ondřej Novotný a Pavel Neruda si dali náročný domácí úkol. Najít Vémolovi rovnocenného soupeře.

Thomas Robertsen, Václav „Baba Jaga“ Mikulášek, Alex Lohoré a Milan Ďatelinka – to je jmenoslov válečníků, kteří přišli do cesty Karlosovi po prestižním souboji s Attilou Véghem a po všech odcházel z klece jako vítěz.

Po posledním zápase se už promotéři organizace MMA nechali slyšet, že na dlouhou dobu skončily zápasy s domácími bojovníky. „Uděláme to tak, že když bude chtít Karlos bojovat o titul ve střední váze, tak proti odzkoušenému zahraničnímu zápasníkovi, který u nás dříve zvítězí alespoň jednou nad jiným soupeřem z ciziny,“ nechal se slyšet Ondřej Novotný po posledním turnaji Oktagon 22.

Fanoušci jsou tedy zvědaví, jaký soupeř se tentokrát postaví Karlos Vémolovi. A první indicie přicházejí z Ruska.

Výzva přišla přímo zpod Uralu. Sílu Terminátora chce okusit na vlastní kůži ruská hvězda Michail Ragozin. Ten se ohlásil prostřednictvím webu MMA Shorties. „Ano, zápas s Karlosem mě dost zajímá,“ uvedl.

Michail Ragozin zřejmě narážel i na to, že jejich vzájemný souboj byl v minulosti tématem dne už dvakrát, ale ani jednou k němu nedošlo. Naposledy v roce 2019, kdy se Karlos Vémola zranil týden před zápasem.

Samotný Karlos Vémola však souboj zpočátku neviděl až tak reálně. Důvodem byly, jak jinak, peníze. „Dříve probíhala jednání, ale teď to zřejmě skončí na tom, že on nepůjde do Oktagonu, protože Oktagon mu určitě nezaplatí to, na co je zvyklý v Rusku, a Rusové zas mně nedají víc než to, na co jsem zvyklý v Okatogonu. Tak proč bych to dělal? Soupeřů je na světě milion, “ pronesl Karlos.

Michail Ragozin momentálně působí v organizaci RCC, takže je sporné, zda by Oktagon pustil „na hostování“ Karlose Vémolu nebo Michail Ragozin by si odskočil do střední Evropy.

Český bojovník to okomentoval prostřednictvím svého Instagramu: „Já jsem ready, ale rozhodnutí je na promotérech. Rozhodně nemám problém jít do Ruska. „

Čeští i ruští promotéři však potenciální souboj očividně vítají. Zvenku to vypadá tak, že se stačí dohodnout a epický zápas je na světě. „RCC nevidí problém v uskutečnění utkání mezi Karlos Vémolom a Michailem Ragozinom. Michail má velký zájem, otázkou zůstává, zda i Karlos, „ uvedl český trenér Michaila Ragozina Martin Wodecki.

Vypadá to tedy tak, že osud zápasu mají v rukou promotéři. To, že se o něm již vyjednává, přiznal pro i samotný Ondřej Novotný: „Zápas Ragozina s Vémolou je pro nás zajímavou alternativou. S organizací RCC o něm průběžně komunikujeme, máme mezi sebou dobré vztahy. Samozřejmě, je to komplikovaná záležitost, museli bychom vyřešit množství překážek, ale myslím si, že finanční záležitosti bychom dokázali naplnit.“

„Pokud by se zápas měl uskutečnit, tak raději dříve než později. Například v horizontu jednoho roku,“dodal šéf organizace Oktagon MMA Ondřej Novotný.

Zdroj: Šport.sk