14. 7. 2024

Francouzský gigant vábí Zidana! Vrátí se do vlasti?

Stále pravděpodobněji se zdá, že by Zinedine Zidane mohl v blízké budoucnosti zamířit do Paris Saint-Germain, přičemž mnozí v klubu jsou přesvědčeni, že v příští sezóně povede právě on.

Lídři Ligue 1 plánují zásadní restrukturalizaci a také se připravují na možný odchod Kyliana Mbappého a zdá se, že věří, že bývalý trenér Realu Madrid je tím pravým mužem, který je povede do nové éry a nastolí pořádek v nejednotném týmu.

Zájem pařížského klubu o Zidana není žádnou novinkou a o jeho příchodu se mluvilo už před několika měsíci, ale nakonec se jak oni, tak Mauricio Pochettino rozhodli zůstat na místě do konce probíhajícího ročníku.

Pokud by Manchester United přetáhl pařížškého trenéra Pochettina už v polovině sezony, změnilo by to situaci a uspíšilo zájem PSG o Zidana, ale vše bylo ze všech stran zřejmě uloženo k ledu až do léta.

Zidane je stále čas od času k vidění na zápasech na Estadio Santiago Bernabeu a právě Los Blancos se s PSG utkají v osmifinále Ligy mistrů, což je obrovské střetnutí, které může rozhodnout o sezóně obou týmů a o budoucnosti nejednoho trenéra. Zajímavé je, že o Pochettina už dříve projevil zájem také Real Madrid.

Dopad Zidaneova příchodu a Mbappého odchodu

Ačkoli se v této fázi stále bavíme o hypotetických možnostech, dopad Zidanova příchodu do PSG a Mbappého odchodu by byl obrovský a pocítil by ho celý francouzský fotbal.

Zidane se narodil v Marseille, městě úhlavních rivalů pařížského klubu, a někteří z jejich příznivců by tento krok nemuseli přijmout příliš dobře.

Na druhou stranu v Kataru doufají, že velké jméno, jako je Zidane, by mohlo zmírnit ránu pro image PSG, pokud by se Mbappé nechal zlákat do zahraničí.

S blížícím se mistrovstvím světa v roce 2022 je záměrem mít vedle Lionela Messiho další superhvězdu. Zidane, ačkoli již není hráčem, by mohl pro svou celosvětovou přitažlivost a reputaci vyhovovat.