26. 5. 2024

Fight Night Challenge: Attila vybodoval Kinca, Rytmus přežil a diváci zuřili kvůli streamu!

Attila Végh porazil v rámci Fight Night Challenge Patrika Kincla na body, očekávané vítězství v brněnském galavečeru připsal i Gábor Boráros, který udolal legendu slovenského rapu Patrika Vrbovského, alias Rytmuse. Unikátní večer nabídl i KO v souboji slovenských raperů či show Piráta Krištofiče s Alexandrem Cvernou. Celý večer, který moderoval v ringu Karlos Vémola.

Očekávaným vrcholem celého galavečera byl souboj mezi MMA zápasníky Attilou Véghem a Patrikem Kinclem. A jednalo se o celkem vyrovnaný zápas, který přesto poměrem 3:0 dopadla lépe pro slovenského zápasníka.

Oba zkušení zápasníci si byli od začátku vědomi kvalit toho druhého a nesledovali jsme tak žádné šílené přestřelky. Spíše naopak. Trpělivé útoky nabízely spíše krátké kombinace, za celé utkání se ani jeden z bijců nedostal do žádných výraznějších problémů.

Végh se v zápase snažil uplatnit své dlouhé ruce, ovšem Kincl se nezalekl ani krátkých přestřelek z menší vzdálenosti. V souboji se rovněž hodně klinčovalo, což mělo negativní vliv na atraktivitu zápasu. Přesto se sudí nakonec přiklonili k výhře slovenského bijce, který tak ovládl hlavní duel galavečera.

Rytmus padl se ctí

Ve slovenském duelu mezi rapperem Patrikem „Rytmusem“ Vrbovským a Gáborem Borárosem zvítězil druhý jmenovaný 3:0 na body. Boráros byl od první vteřiny mnohem aktivnější a v jeho prospěch hovořila přesnost a rychlost úderů.

Rytmus nicméně předvedl bojovný výkon a favorizovanému soupeři vzdoroval po všechna čtyři kola. Slovenský rapper se dostal do největších problémů ve třetím kole, kdy byl počítán. Také závěr zápasu patřil Borárosovi, který si po dominantním výkonu připsal vítězství. Po zápase došlo na objímání a projevy vzájemného respektu.

Pirát utíkal před obrem

Souboj mezi Samuelem Pirátem Krištofičem a Alexandrem „Cverminatorem“ Cvernou přinesl zajímavý boj, který skončil remízou. Začátek zápasu připomínal spíše zápas MMA, protože se neustále bojovalo v klinči, ale postupem času oba bojovníci ukázali své kvality.

Byl to Cverna, kdo měl váhovou a silovou převahu, a několikrát se soupeřem zamával. Krištofič proto na konci třetího kola svému soupeři utekl, za což si vysloužil bučení fanoušků.

Jediné KO

Jediný knokaut byl k vidění v souboji mezi slovenskými rapery Čisem T a Flexkingem. Vyrovnané první kolo nepřineslo nic zásadnějšího, vypínák ovšem přišel v kole druhém.

Po bláznivém úvodu se strhla přestřelka, ze která přiletěl pravý hák přesně bradu Čise T, který rázem ulehl k zemi. Poražený Čis T sice po pár vteřinách dokázal vstát, avšak sudí jasným gestem ukázal, že je po zápase.

Problémy s PPV

Celý galavečer bohužel provázely potíže s PPV. Platícím divákům padal téměř celou hodinu padal stream a první zápasy tak na živo neviděli. Nová organizace Fight Night Challenge nejspíše podcenila zájem diváků a kapacitu serverů musela navyšovat.

Nutno dodat, že s podobnými problémy se v minulosti potýkala i největší československá MMA organizace Oktagon MMA. Té pomohl až přechod ke specializované zahraniční firmě.