21. 6. 2024

Festival okresního fotbalu zaznamenal obrovský úspěch. Popularita ženského fotbalu roste

Slavnostní zakončení turnaje dívek - Foto: OFS Benešov

Okresní fotbalový svaz (OFS) Benešov uspořádal nezapomenutelnou akci s názvem Festival okresního fotbalu. Tento den se nesl ve znamení vášně, soutěže a radosti ze hry.

Hlavním vrcholem akce byl fotbalový turnaj dívek, který začal už v ranních hodinách a přilákal téměř 150 hráček. Talentované fotbalistky sehrály úžasný turnaj, jenž měl jediného vítěze – dívčí fotbal! Družstva se náhodně rozdělila do různých barev v kategoriích předpřípravky, přípravky a žákyně.

Slavnostní zahájení celého dne bylo v podání vážených hostů. Svého pozvání například přijal bývalý fotbalista Erich Brabec, zástupce Středočeského kraje Pavel Pavlík, místostarostka města Votice Jaroslava Pokorná a profesionální trenér mládeže Milan Kormaník.

O bezproblémový průběh akce se postaral organizátor Patrik Rezek za doprovodu ředitelky turnaje Jany Grešové. Díky práci OFS, předsedy Tomáše Nováka a sekretáře Matěje Voráčka došlo k úspěšné propagaci celého projektu.

Tento turnaj ukázal sílu a talent dívčího fotbalu. Šlo již o třetí ročník, který znovu velkou měrou přispěl k rozvoji ženského fotbalu v regionu.

Vždy byla oceněna nejlepší hráčka z každého týmu, nejlepší střelkyně a brankářky napříč celým turnajem.

Okamžitě potom došlo na další významnou událost. Zápas dorostenek, ve kterém se okresní tým ze Zaječic utkal s týmem Bohemians.

V napínavém střetnutí se dokázali prosadit Klokani a vyhrát poměrem 4:3. Tímto vítězstvím ukázali svou sílu a talent, ačkoliv v posledních minutách byl domácí tým blízko k vyrovnání utkání.

Dívky v akci – Foto: Středočeský fotbal

Ocenění nejlepších mužstev

Program se díky tomu přesunul na slavnostní vyhlášení cen, které symbolicky zakončilo sezónu 2022/2023. Ceny předávaly předseda výkonného výboru OFS Tomáš Novák a sekretář OFS Matěj Voráček.

Nejlepší týmy ve všech soutěžích, které se hrají v rámci Okresního fotbalového svazu Benešov, byly oceněny za své úspěchy a přínos k fotbalu. Vyhlášení cen připomnělo všem přítomným důležitost fair play, týmové práce a oddanosti fotbalu.

Celý den plné kopané se zakončil velkým finále Poháru Okresního fotbalového svazu, které se odehrálo mezi týmy SK Olbramovice a Sokol Miřetice B.

V napínavém zápase se podařilo zvítězit celku Miřetic poměrem 2:1 a odjet s titulem vítěze. Tohoto úspěchu si váží a zaslouženě odjeli z Votic s velkým putovním pohárem.

Vítěz finále Poháru OFS – Foto: TJ Sokol Miřetice

Projekt #holkytaky

Celý tento den nebyl nejen oslavou fotbalu, ale také důstojným zakončením sezony 2022/2023. Akce Festival okresního fotbalu ukázala, že fotbal má stále rostoucí popularitu mezi dívkami a ženami.

Fotbalová asociace ČR se od roku 2019 angažuje prostřednictvím projektu #holkytaky, který si klade za cíl ještě více popularizovat ženský fotbal v České republice. Právě tento projekt pomohl zvýšit zájem a zapojení dívek do fotbalových aktivit.

Festival okresního fotbalu v Benešově představuje jasný příklad, jak má fungovat podpora a rozvoj ženského fotbalu.

Událost přinesla nejen vzrušení na hřišti, ale také posílila povědomí o důležitosti rovnosti a příležitostí pro všechny hráče bez ohledu na pohlaví.

Poslední roky byly skvělým důkazem úspěšnosti tohoto projektu. Více dívek se zapojuje do fotbalových soutěží, více týmů se formuje a více ženských fotbalových událostí se koná po celé zemi.

Fotbalová asociace ČR musí být náležitě hrdá na úspěšné akce, kterými se může prezentovat OFS Benešov.

Fotbalový stadion klubu SK Votice – Foto: OFS Benešov