5. 5. 2024

Jak do Ružomberoku přijel Everton s Waynem Rooneym! Proč Slováky zklamal?

Los 3. předkola Evropské ligy proti sobě na přelomu července a srpna roku 2017 svedl anglický Everton a slovenský MFK Ružomberok. Pamatujete?

Do Evertonu se před sezonou vrátil už tehdy stárnoucí kanonýr světového formátu Wayne Rooney a dvojzápas s Ružomberokem měl být jeho prvním představením za Toffes.

První zápas se hrál v Goodison parku a velká sláva a očekávání se proměnily v rozpaky. Wayne Rooney a spol. porazili v úvodním utkání 3. předkola slovenský Ružomberok 1:0 jen díky šťastnému gólu Bainese a média liverpoolský tým rozhodně nešetří.

„Rezavý Rooney,“ rýpl si do hvězdy Daily Mail. Ten navíc zklamal i slovenské fotbalisty.

„Náš kapitán Ján Maslo si s ním chtěl vyměnit dres. Dohodli se, že si dresy vymění v šatně, ale Rooney pak spěchal do sprchy. Později přišel do naší šatny další hráč Evertonu a přinesl svůj dres. Rooney se neobtěžoval, takže to trochu vypovídá o povaze tohoto hráče,“ prozradil útočník slovenského klubu MFK Ružomberok Miloš Lačný.

Sestřih prvního zápasu:

Odveta na Štadióne pod Čebraťom byla beznadějně vyprodaná. Vzhledem k hernímu projevu byla šance, že by se slovenský tým mohl pokusit o senzaci a dvojutkání zvrátit.

Tým z Liverpoolu však i na Slovensku potvrdil úlohu favorita a gólem Calverta-Lewina z 80. minuty vyhrál 0:1 a odvezl si postup.

Bombarďák Wayne Rooney nastoupil v základní a odehrál 86 minut než jej vystřídal Mirralas. Do vyložené gólové šance se proti Ružomberoku ani v jednom z utkání nedostal.