28. 5. 2024

Fanoušci mu vyhrožují: Obletovaný stroj na góly je blízko přestupu do slavného klubu!

Nejlepší střelec italské fotbalové ligy Dušan Vlahovič je podle médií blízko přestupu z Fiorentiny do Juventusu. Toskánský klub požaduje za jednadvacetiletého srbského útočníka více než 70 milionů eur.

Fanoušci Fiorentiny se nechtějí smířit s možným odchodem Vlahoviče do týmu velkého rivala. Včera večer vyvěsili před Stadio Artemio Franchi transparenty, na kterých mladému kanonýrovi vyhrožovali a uráželi ho.

O Vlahoviče se údajně zajímají také Arsenal, Tottenham a Newcastle, ale podle deníku Corriere dello Sport by měl zamířit do Juventusu. V této sezoně Serie A vstřelil v 21 zápasech 17 gólů a vede tabulku střelců spolu s Cirem Immobilem z Lazia Řím.

Něco stojí, přes 70 milionů eur. Žádné výměny hráčů, žádné splátky na několik let, řekl sportovní ředitel Fiorentiny Daniele Prade televizní stanici Sport Italia.

Vlahovič má smlouvu ještě na příští sezónu. Majitel klubu Rocco Commisso v říjnu uvedl, že hráč odmítl nabídky na prodloužení smlouvy. Podle Pradeho dostal Vlahovič tento měsíc od Fiorentiny další nabídky, které však zůstaly bez odezvy.

Rodák z Bělehradu přišel do Florencie v roce 2018 z Partizanu za necelé dva miliony eur. Díky němu jsou „fialky“ na sedmém místě italské ligy a bojují o účast v evropských pohárech.