21. 5. 2024

TOP 5 klubů, které by mohly získat Luise Suaréze!

Luis Suárez je jedním z nejlepších útočníků v historii nejen španělské La Ligy. Uruguayec prorazil v Ajaxu, poté se prosadil v Liverpoolu a následně v Barceloně. V současné době hraje za Atletico Madrid v La Lize.

Suarez je známý svým odhodlaným přístupem ke hře a je bojovným útočníkem. Navzdory své relativně malé postavě se dokáže prosadit, vytvářet si šance a s chladnokrevně je zakončovat.

Je jedním z mála hráčů, kteří ve své kariéře překonali Cristiana Ronalda i Lionela Messiho. Suárezovi se to podařilo v sezóně 2015-16, kdy v La Lize nastřílel 40 gólů. O pět gólů předstihl druhého Ronalda a získal svou jedinou trofej Pichichi (nejlepší střelec La Ligy).

Je však pochopitelné, že Luis Suárez, kterému je nyní 35 let, hledá pro sebe méně náročnou výzvu. Uruguayci v létě končí smlouva a o jeho podpis se uchází několik klubů. Jejich seznam však není tak oslnivý, jako by byl před deseti lety.

Bez dalších okolků vám představujeme pět klubů, do kterých by mohl Luis Suárez v roce 2022 přestoupit:

#5 West Ham United

Tým Davida Moyese West Ham United v této sezóně bere Premier League útokem. Klub je v ligové tabulce na pátém místě, jen bod od čtvrtého Manchesteru United.

S hráči jako Declan Rice, Jarrod Bowen a Michail Antonio ve svých řadách vypadají Hammers jako tým, který je připraven bojovat o první čtyřku až do konce.

Chybí jim však zkušenosti, které by jim pomohly udržet si formu a udržet se v soutěži po celou sezónu. Kromě Antonia a Bowena chybí West Hamu gólová hrozba, která by dokázala vytvářet šance.

To otevírá klubu příležitost podat drzou pozdní nabídku na přestup Luise Suáreze. Uruguayský útočník by se mohl ukázat jako prozíravý obchod a podělit se o pracovní zátěž a minuty s Antoniem.

Jeho předchozí zkušenosti z Premier League v Liverpoolu by mu navíc umožnily rychle se usadit a prosadit se. Aby se však tento obchod uskutečnil, bude muset Atletico Madrid zajistit dlouhodobý podpis, který Suáreze nahradí.