9. 6. 2023

Eden Hazard: TOP 10 zajímavých faktů, které jste možná nevěděli

Belgický křídelník Eden Hazard patří už od svých juniorských let k nejtalentovanějším plejerům naší planety, a není snad manažer, který by ho nechtěl do svého týmu. Jeho přestup z Chelsea do Realu Madrid sledoval celý fotbalový svět. Magazín Fórum Sport přináší zajímavosti, které o jeho životě možná nevíte.

#1 Fotbaloví rodiče

Proč je Eden Hazard tak zatraceně dobrým fotbalistou? Možná proto, že ho porodila bývalá profesionální fotbalistka.

Jeho matka Carine válela v belgické ženské lize, dokud nezjistila, že je ve třetím měsíci. Jeho otec mezitím hrával ve třetí belgické lize.

#2 Bráchové profíci

Hazardovi jsou vůbec fotbalová rodinka. Fotbalem se živí i jeho dva mladší bratři. Thorgan si udělal jméno v německé Bundeslize, kde zářil v dresu Mönchengladbachu a nyní i ve slavnější Borussii Dortmund.

Nejmladší Kylian fotbalově vyrůstal v londýnské Chelsea, ovšem do prvního týmu se neprosadil a odešel do rodné Belgie, kde podepsal smluvou v Bruggách.

#3 Zázrak v Lille

Belgický křídelník byl v sezoně 2010/11 ústřední postavou týmu Lille OSC, který po dlouhých letech získal titul v Ligue 1! Tuhle radost klub naposledy zažil v roce 1954, což už je nějaký ten pátek. Stal se dokonce nejmladším hráčem, který byl zvolen nejlepším hráčem sezóny v Ligue 1.

#4 Nakopl podavače míčů

Velmi kuriózní byla Edenova první červená karta, kterou dostal až v dresu Chelsea, když během ligovém poháru nakopl podavače míčů. Ten úmyslně zalehl balón a zdržoval tak hru ve prospěch domácí Swansey.

#5 Fanoušek NBA

Eden je, stejně jako spoustu dalších fotbalistů, velkým fanouškem basketbalové NBA. Jeho oblíbeným týmem je New York Knicks. Hráčem pak Litevec Porzingis.

#6 Spolumajitel fotbalového klubu

Eden Hazard vlastní část fotbalového klubu San Diego. Americký klub koupil společně s trojicí fotbalistů Demba Ba, Yohan Cabaye a Moussa Sow.

#7 Vzor v Zidanovi

Hazardovým fotbalovým idolem z dětství byl fenomenální záložník Zinedine Zidane. Ten jej v roce 2019 jako manager Realu Madrid vykoupil z Chelsea a dovedl na San Bernabue. Spolupráce s uznávaným stratégem byl tak pro Hazarda malý splněný sen.

#8 Láska z dětství

Hazardův vztah s manželkou Natashou má kořeny už v dětství. Potkali se, když jim bylo 14 let. Svoji dětskou lásku si Hazard vzal v roce 2012. Mají spolu dva syny.

#9 Kauza hamburger

V roce 2012 byl Eden Hazard na tři měsíce vyloučený z belgické reprezentace. Důvod? Fotografové jej natočili, jak si dává burger a opouští zápas s Tureckem, ve kterém byl vystřídaný.

#10 Dobrý tipér?

Eden Hazard by asi byl dobrým tipérem. V roce 2018 skrze svůj twitterový účet dopředu uhodl 3 ze 4 semifinalistů světového šampionátu. Tou jedinou zemí, kterou netrefil, bylo Chorvatsko, místo kterého tipoval Argentinu.