30. 1. 2023

Agent Mino Raiola: Jeho Top 10 hvězdných klientů

Většina lidí ve fotbale ho nenávidí a sám je známý jako člověk s extravagantním způsobem komunikace či vyjednávání. Přesto je však ve svém fochu expertem a o svých prominentních klientů se stará více než precizní. V první části seriálu o super agentech představujeme deset hvězdných hráčů, o jejichž komfort se stará italsko-holandský agent, Mino Raiola.

10 místo: Kostas Manolas

Řecký střední obránce se ještě v roce 2014 dostal do římského AS, kde se postupně vypracoval na stopera světových kvalit. Zájem měla i Chelsea či Manchester United, ale spolu s agentem Raioly nakonec v létě 2019 zkompletovali přestup do Neapole za 40 milionů eur.

9.místo: Marcus Thuram

Syn legendárního obránce Liliana nese odkaz slavného fotbalového příjmení nadále, protože ve věku 22 let září v dresu Borussie Monchengladbach. 10 gólů a 9 asistencí jsou příjemné čísla, které zdobí premiérovou sezónu Raiolovho klienta v německé Bundeslize.

8.místo: Justin Kluivert

Podobně jako Thuram, ani příjmení Kluivert nemá v plánu zapadnout prachem. Holandský reprezentační útočník se sice primárně radil se otcem Patrickem, no výhodné podmínky a dobré odstupné si vzal na starost kontroverzní Raiola.

U Raioly třeba dodat, že z Itálie se po narození přestěhovali do Holandska, kde vyrůstal a tedy má nejbližší vztah k nizozemskému a italskému trhu.

7.místo: Lorenzo Insigne

Mezi klientelu rázného agenta patří pokud nový neapolský kapitán a lídr klubu, Lorenzo Insigne. 28-letý italský útočník je pro Partenopei už léta ofenzivní oporou, přičemž dokázal odolat i volání z Premier League či PSG.

6.místo: Alessio Romagnoli

Italská defenzivní skála a kapitán milánského AC zůstává i přes volání velkoklubů věrný červeno-černým barvám, kde přece jen neprobíhá nejúspěšnější období. Romagnoli má však stále teprve 25 let a na velký přestup si může klidně počkat.

Zastupuje ho však jeden z nejsilnějších agentů světa, který pro své nejprominentnější klienty vybaví téměř vždy jen to nejlepší a většinou docílí, co si zamane.

5.místo: Gianluigi Donnarumma

Italský brankář má jen 20 let, ale za první tým milánského AC odchytal už 190 zápasů. Donnarumma a Raiola vyvedli v minulosti pár kontroverzí, kdy se ve snaze o nový vylepšený kontrakt v Miláně začal mladý brankář „vyhrožovat“ žádostí o přestup, ale takové tahy jsou v případě Raioly poměrně běžné.

4.místo: Erling Haaland

Když si mladý norský útočník začal na podzim uvědomovat, že během zimy bude středobodem přestupové války, spojil se mistrem řemesla. Raiola s ním procestoval pár klubů a sám mu doporučil, aby upřednostnil BVB před Manchesterem United.

3.místo: Marco Verratti

Jelikož do portfolia hvězdného agenta patří celá italská fotbalová smetánka, lídr zálohy z PSG tam přece nemůže chybět. Marco je v Paříži již osmou sezónu a píše se, že dres změní pouze v případě, že se ozve Manchester United respektive Juventus.

2.místo: Paul Pogba

Hráči jako Pogba potřebují agenta, jakým je Mino Raiola. Francouzský záložník byl před pár lety na výsluní a své výkony korunoval přestupem do Manchesteru United z 105 milionů eur.

Aktuálně se však už řeší jeho odchod z Premier League, protože o něj dlouhodobě usiluje Real Madrid. Raiola a Solskjaer nemají nejvřelejší vztah, což se tedy odráží i na ostrých vyjádřeních či přestupových debatách.

1.místo: Zlatan Ibrahimovič

Z pohledu charakteru osoby platí stejný příklad, jako při Pogbovi. Zlatan ve své biografii vzpomíná na první chvíle s Minom Raioly takto: „Přišel jsem v hotelu výtahem do haly, tam už v gauči seděl Mino Raiola. Nepustil mě ke slovu a spustil: „Vím, že si problémový. Pokud chceš spolupracovat, budeme se respektovat, pokud mě chceš o * rat, o * eriem tě dvakrát tolik! „.

Raiola zastupuje Ibrahimoviče během celé jeho bohaté kariéry a dá se konstatovat, že Ibra je největším a asi i nejsložitějším klientům italsko-holandského agenta.

Instagram did not return a 200.