Eden Hazard: Kamera, klapka, podruhé

Nosil v sobě smutek i radost. Vyhrál La Ligu, ale jinak bída. Samá zranění, jakoby do něj naboural kamion osudu. “Tahle sezona bude jiná,” říká Eden Hazard. “Uvidíte mé pravé já.”

Můžete slavit mistrovský titul a přesto si připadat jako zmlácený tisícem kladiv? No ano. Život to někdy zašmodrchá.

Eden hazard dychtil po přestupu do Realu Madrid. Přání se mu vyplnilo, ale místo sezony snů zažil pád. V Anglii kraloval, sedm let patřil k těm, kteří ovládali jeviště. Muž velkých činů a dechberoucích akcí.

Jenže na San Bernabéu? Zatím jen okrajová postavička. Film jeho první sezony ve Španělsku skončil a Hazardovo jméno nebylo k vidění někde na začátku, ale někde úplně vzadu mezi závěrečnými titulky.

“S vlastními výkony nejsem ani trochu spokojen,” přiznal 30letý Belgičan. “Z individuálního hlediska to byla určitě moje nejhorší sezona v kariéře.”

S Chelsea vyhrál dvakrát Premier League a jednou Evropskou ligu. Pokaždé jako klíčový hráč Blues. Hrdina chorálů a námět hovorů mezi fanoušky. Pětkrát nechyběl v ideální sestavě roku. Na Stamford Bridge si připsal 110 gólů a 92 asistencí.

A v Realu? Jakoby zaklepal na bránu nebeskou a otevřel mu pán s rohy. Nebyl to ráj, ale dno ďábelské propasti. Vítej, Edene!

Kapitána belgické reprezentace ničily zdravotní problémy, hlavně kotník. Trvalo měsíce, než se dal jakž takž do kupy. Návrat na hřiště se několikrát odkládal. A když se dočkal, přišla další rána. Noha nevydržela. Tentokrát si přivodil zlomeninu spodní části lýtkové kosti u kotníku.

Klub vypravil soukromý tryskáč do Ameriky. U specialistů v Dallasu se podrobil operaci. Hráče, který byl zvyklý na dvouciferná čísla u gólů i asistencí, pozřela nicota. Přinejmenším ta statistická.

Od začátku nastoupil jen čtrnáctkrát (z celkem 22 startů), skóroval jednu (v říjnu 2019 proti Granadě) a v kolonce nahrávek svítila čtyřka. “Zranění všechno zkomplikovala,” litoval.

“Nemůžu říct, že to byla vysloveně špatná sezona. Získali jsme mistrovský titul. Jenže…čekal jsem od sebe víc, mnohem víc,” dodává. Real Madrid herně ani výsledkově nijak zvlášť nedominoval, ale ukázal dobrou morálku. Mimochodem, Eden Hazard se po sezoně stal oficiálně jeho nejdražším hráčem. Původně stál 100 milionů eur, jenže díky ligovému prvenství se jeho cena o 15 milionů eur zvýšila.

V nemastných a neslaných výkonech pokračuje i v nové sezoně. “Tohle bude můj reparát,” sliboval. Možná poprvé v kariéře se na jeho výkony valí kritika. Na to není zvyklý. Ustojí rostoucí tlak na San Bernabeu?

Instagram did not return a 200.