22. 6. 2024

Dostane Giga titulovou šanci? Když zničí Kattra, bude v debatě!

Ještě minulý týden bylo o titulové situaci v pérové váze jasno. Jak to tak ale v MMA bývá, najednou je všechno jinak.

Když bývalý šampion Max Holloway musel odstoupit ze svého trilogického zápasu proti současnému držiteli titulu Alexandru Volkanovskému, zdálo se, že celá divize do 145 liber začala házet své pověstné klobouky do ringu.

Hollowayovo odstoupení postavilo Gigu Chikadzeho (14-2 MMA, 7-0 UFC) do zvláštní pozice. Ten se tento týden postaví v hlavním zápase UFC on ESPN 32 proti Calvinu Kattarovi (22-5 MMA, 6-3 UFC). Ale zároveň, kdyby UFC najednou řeklo, že chce, aby na UFC 272 nahradil Hollowaye, co by dělal? Řekl ne?

„První věc, kterou jsem si říkal, byla: ‚Giga, klídek. Máš co dělat, abys teď zvládl velmi těžký zápas,'“ řekl Chikadze v pondělí MMA Junkie o okamžiku, kdy se dozvěděl, že Holloway vypadl. „Cítím, že je to nejsilnější soupeř, jakému jsem kdy čelil. Beru to velmi vážně.

„Ale snem každého z nás je bojovat o titul, že? Když jsem tu zprávu viděl, začal jsem se víc těšit, ale uklidňoval jsem se: „Máš ještě něco na práci. Nebuď příliš vzrušený. Mohli by získat někoho jiného. Nemusím být z ničeho příliš frustrovaný a nemusím se ani příliš těšit. … Ta šance, vím, že přijde. Pokud to bude spíš dřív než později, tak ji využiju.“

Chikadze má na kontě sedm výher v řadě na úvod své kariéry v UFC, takže je jasné, že o titul stojí. To se stalo pravdou zejména po jeho posledních třech vítězstvích. Po čtyřech výhrách na body z počátků svého působení v UFC má na kontě tři knockouty v řadě – za všechny si odnesl 50 000 dolarů jako bonus za výkon večera.

Je v hledáčku prezidenta UFC Dany Whitea a on to ví. White mu to řekl na UFC Performance Institute a vzkázal mu, aby byl trpělivý, pokud jde o získání titulové šance.

„Dokonce jsem si s Danou krátce popovídal, protože jsem byl v P.I.,“ řekl Chikadze. „Měli jsme tam nějaké interakce. Řekl mi: ‚Máš pravdu. Vyřiď si své záležitosti a pak si promluvíme.“ A taky jsem si myslel, že je to pravda. (Z toho mám) ještě větší motivaci, myslím.“

Gruzijec Chikadze tedy řekl, že zůstal naladěný na Kattara, který už téměř rok nebojoval. Kattarův duel z ledna 2021 byl drsný.

Holloway proti bostonskému boxerovi předvedl nejlepší úderový výkon v historii UFC a připsal si jedno z nejdominantnějších vítězství na body v historii UFC: dvojici 50-43 a 50-42 – což znamená, že Holloway měl čtyři kola 10-8 od jednoho z rozhodčích.

„Chci jen všechny upozornit, že mě tento víkend čeká zápas. Budu knokautovat lidi, u kterých by nikdo nevěřil, že je knokautuju – za minutu, úderným způsobem, takhle, takhle. Chci jen, aby otevřeli oči a dobře sledovali tento víkend a po něm se rozhodli,“ doplnil Chikadze, který aktuálně osmička pérové váhy, zatímco jeho víkendový soupeř Calvin Kattar zaujímá pátou příčku.