15. 6. 2024

Druhá šance skoro po 10 letech? Korejská Zombie zabojuje o titul!

Takže nakonec je všechno jinak. Několik dní poté, co Max Holloway musel ze zdravotních důvodů zrušit svůj titulový zápas proti Alexandru Volkanovskému, byl oznámen náhradník. Bude to korejský zabiják Chan Sung Jung, který se pokusí získat titul pérové váhy už podruhé. Bude mít divize UFC v pérové váze nového šampiona?

Výše zmíněný Holloway se chystal na svou vendetu. Mělo se jednat o završení trilogie s Alexandrem Volkanovskim, přičemž oba předchozí vyhrál právě druhý jmenovaný.

Druhý zápas byl rozhodčími hodnocen velmi kontroverzně, takže Holloway se právem cítil ukřivděný a okamžitě požadoval třetí zápas. Ten mu vyšel až s odstupem více než dvou let, přesto k němu alespoň prozatím nedojde.

American Express, jak je Holloway známý, odstoupil ze zápasu ze zdravotních důvodů. Okamžitě se začalo spekulovat o tom, kdo by mohl bývalého šampiona nahradit.

Ve hře bylo několik jmen. Mluvilo se o Yairu Rodriguezovi, Gigu Čikadzemu, Henry Cejudovi, ale nejčastěji zmiňovaným jménem byl Chan Sung Jung přezdívaný „Korejská zombie“, který nakonec místenku v titulové bitvě získal. Tuto informaci potvrdila sama UFC.

Korejská zombie tak má jedinečnou příležitost dostat se na vrchol pérové váhy. Čtyřiatřicetiletý bojovník naposledy bojoval loni v červnu, kdy v pětikolovém zápase porazil Dana Igeho. Díky tomu mohl Sung Jung zapomenout na předchozí prohru s Brianem Ortegou.

Korejec se po svém posledním vítězství nechal slyšet, že zranění ramene, které utrpěl v zápase s Igem, ho na nějakou dobu vyřadí z boje. Zdá se však, že přednost dostalo lákadlo v podobě titulu.

Přesto je Sung Jung jednou z velkých hrozeb. V UFC působí už více než deset let a za tu dobu nasbíral cenná vítězství nad Dustinem Poirierem, Frankiem Edgarem a dokonce i Dennisem Bermudezem.

A souboj o titul pérové váhy? I ten už zažil. V srpnu roku 2013 stál proti tehdejšímu dominantnímu šampionovi Josému Aldovi, kterému v Rio de Janeiru podlehl na TKO ve 4.kole. Druhá šance přichází s odstupem téměř 10 let!

Korejec o souboj se současným šampionem hodně stál, což projevil i na sociální síti, kde směrem k Volkanovskimu poslal jasný vzkaz: „Pojďme do toho!“. Nyní ho tedy čeká zřejmě nejtěžší kariérní zkouška, která se odehraje 5. března na UFC 272.