4. 5. 2024

Dominantní Chiefs poslali Big Bena do důchodu!

Kansas City Chiefs (č. 2) v neděli na stadionu Arrowhead Stadium převálcovali Pittsburgh Steelers (č. 7) a vyhráli zápas o divokou kartu play-off AFC a příští víkend budou hostit Buffalo Bills (č. 3) v divizním kole.

Obě strany začaly pomalu, první čtvrtina skončila nerozhodně 0:0, ale Patrick Mahomes ve druhé části zvýšil tempo a získal tři ze svých pěti touchdownů za večer.

První skóre večera zaznamenal linebacker Pittsburghu TJ Watt, který sebral fumble a vběhl do end zóny pro svůj první touchdown v kariéře.

Mahomes ve druhé čtvrtině hodil 3 TD přihrávky

Mahomes odpověděl třemi TD přihrávkami ve druhé čtvrtině, počínaje přihrávkou pod sebe pro Jericka McKinnona, který se dostal do koncové zóny. Chiefs se ujali vedení o čtyři minuty později, když Byron Pringle chytil svůj první touchdown večera, a Travis Kelce těsně před přestávkou navýšil vedení obrovským úlovkem na konci šestihodinového drivu (80 yardů).

Třetí čtvrtinu zahájil Mahomes, který během osmi her postoupil o 68 yardů a dostal Tyreeka Hilla do koncové zóny, ale po oficiálním přezkoumání bylo skóre uznáno jako o centimetr kratší. Nick Allegretti pak zachytil přihrávku od Mahomese a zvýšil na 28:7 pro Kansas City.

Hill si pak vynahradil chybějící touchdown poté, co obrana Chiefs donutila Mahomese propadnout a připravit si míč na území Pittsburghu. Mahomes hodil svůj pátý a poslední TD v zápase bombou z 31 yardů na Hilla.

Poslední hurá Bena Roethlisbergera.

Rozehrávač Steelers Ben Roethlisberger, který v prvním poločase hodil pouze 24 yardů při 5 ze 14 pokusů, zaznamenal svou první TD přihrávku večera, kterou chytil Diontae Johnson.

Poslední touchdownovou přihrávku Big Bena v kariéře zachytil ve čtvrté čtvrtině James Washington, ale to už by bylo pozdě, protože Pringle už přidal další TD pro Chiefs díky Kelceově přihrávce při úspěšné trikové hře v červené zóně.

Roethlisbergerův poslední drive v kariéře skončil pět yardů před end zónou a večer zakončil s 215 přihrávkovými yardy při 29 ze 44 pokusů a dvěma TD přihrávkami.

Mahomes zaznamenal pět touchdownových přihrávek s jedním interceptionem a nasbíral 404 přihrávkových yardů při 30 z 39 kompletních přihrávek spolu s 29 běžeckými yardy při třech přeneseních.