9. 5. 2024

Rams porazili Cardinals a v divizním finále budou útočit na Toma Bradyho!

Los Angeles Rams dominovali závěrečnému zápasu Super Wild Card Weekendu od začátku až do konce a v prvním pondělním zápase v historii posezónního fotbalu snadno porazili Arizonu Cardinals 34:11.

Na stadionu SoFi, dějišti nadcházejícího Super Bowlu LVI 13. února, to byla naprostá paráda, která představovala první vítězství quarterbacka Matthewa Stafforda v play-off v kariéře, čímž zanechal historickou bilanci quarterbacků, kteří získali své první vítězství v play-off, na 186 zápasech.

Show Odella Beckhama Jr

Stafford otevřel skóre v první čtvrtině čtyřyardovou touchdownovou přihrávkou na Odella Beckhama Jr.

OBJ, který přišel k Rams letos poté, co byl vyřazen z Clevelandu Browns, si připsal svůj první bodový příjem v teprve druhém zápase po sezoně, navíc v zápase Bekcham hodil kompletní přihrávku na 40 yardů a měl příjem na 31 yardů, což je první dosažení tohoto milníku ve vyřazovacích zápasech v historii NFL.

Ve druhé čtvrtině si Matthew Stafford po výzvě trenéra Seana McVaye připsal 1yardový touchdown po QB Sneaku, což byl jeho první touchdown po zemi od roku 2016.

Velké chyby Kylera Murra

Před poločasovou přestávkou udělal velmi vážnou chybu quarterback Cardinals Kyler Murray, který prožil noční můru při svém debutu v play-off, když, aby se vyhnul napadení ve vlastní koncové zóně, hodil příšernou přihrávku, kterou snadno zachytil David Long Jr. a vrátil ji tři yardy za touchdown.

Longovo zachycení bylo nejkratším touchdownem v historii NFL po sezóně.

Již ve třetí čtvrtině Stafford zapsal do skóre jejich hvězdného receivera Coopera Kuppa, který si připsal touchdown ze sedmi yardů.

Cardinals vymazali nulu na jejich scoreboardu díky dvouyardovému touchdownu Jamese Connera spolu s úspěšnou dvoubodovou konverzí.

Hrozivé zranění Buddy Bakera

Před koncem třetí třetiny došlo k mrazivému okamžiku, neboť arizonský safety Budda Baker musel odjet v sanitce poté, co dostal úder helmou do helmy od running backa Cama Akerse, naštěstí je již ošetřován v nemocnici a má vědomí a pohyb ve čtyřech končetinách.

Čtvrtou třetinu uzavřely tři góly z pole, dva vstřelil Matt Gay z Los Angeles (37 a 46 yardů) a jeden Matt Prater z Arizony (55 yardů).

Stafford minul pouze čtyři ze 17 přihrávek, které zkusil, a získal tak 202 yardů se dvěma touchdowny a žádnou interceptions.

Murray trefil 19 z 34 přihrávek na 137 yardů bez touchdownů a zapsal si dva interceptions.

Co bude dál pro Rams?

Rams budou mít v divizním kole těžký úkol, když navštíví obhájce titulu Tampa Bay Buccaneers a jejich hvězdného quarterbacka Toma Bradyho.