3. 5. 2024

49ers zničili sen Cowboys o Super Bowlu po 26 letech!

Tým San Francisco 49ers se stal prvním hostujícím týmem, který v neděli zvítězil na AT&T Stadium nad Dallas Cowboys 23:17.

49ers zcela ovládli první poločas a viděli, že se domácí tým dopustil 14 trestných penalt, které byly klíčem k prvnímu vítězství v play-off v Dallasu v historii klubu.

Dominantní první poločas San Francisca

Skóre otevřela velkolepá první útočná série 49ers, kterou zužitkoval Elijah Mitchell čtyřyardovým touchdownem. V téže první čtvrtině zvýšil Robbie Gould 53 yardů dlouhým field goalem vedení hostů na 10 bodů.

Ve druhé čtvrtině Gould opět kopl 40yardový field goal, který nadále zvyšoval náskok San Francisca.

Dallas poprvé skóroval 5:24 minut před koncem prvního poločasu díky 20yardové přihrávce Daka Prescotta do koncové zóny, kterou zachytil Amari Cooper.

Před odchodem do poločasu 49ers ztratili obranné křídlo Nicka Bose, který utrpěl otřes mozku po tvrdé srážce.

Ve třetí čtvrtině si 49ers opět vytvořili šestnáctibodový náskok díky meteorickému 26yardovému touchdownu nepolapitelného receivera Deeba Samuela.

Comeback Dallasu se nezdařil

Již ve čtvrté třetině Dallas vrátilo do hry něco, co vypadalo jako bezvýznamný 51yardový field goal Grega Zuerleina, ale Jimmy Garoppolo jim vdechl život nepovedenou přihrávkou, kterou zachytil Anthony Brown.

Toto zachycení přineslo Dallasu šest bodů po pětiyardovém touchdownu samotného Prescotta. Rázem stačil Cowboys jeden touchdown a otočili by skóre.

1:42 minuty před koncem zápasu se Dak Prescott na 47-yardové čáře San Francisca pokusil o zoufalý dlouhý pas na Cedricka Wilsona, jenže přišel jeho první interception.

San Francisco odevzdalo míč Dallasu 40 sekund před koncem, což nestačilo na otočení skóre po Dakově přenesení hry, které zůstalo na hřišti na 24yardové čáře 49ers.

Co bude dál pro 49ers a Cowboys?

V divizním kole 49ers zavítají na Lambeau Field, kde se utkají s nejlepším celkem NFC, Green Bay Packers, kteří měli volný týden.

Mezitím se půst Dallasu bez Super Bowlu prodlouží nejméně na 27 let.