29. 1. 2023

Djokovič trénuje, ale jeho vyšetřování pokračuje! Neposkytl pravdivé informace?

Australské úřady vyšetřují, zda srbský tenista Novak Djokovič uvedl při vyplňování formuláře o příjezdu pravdivé údaje. Lídr světového žebříčku v pondělí u australského soudu uspěl s odvoláním a mohl se začít připravovat na Australian Open, o jeho startu na turnaji však stále není rozhodnuto.

Djokovič v dokumentech uvádí, že před příjezdem do Austrálie 6. ledna nikam jinam 14 dní necestoval. Podle australských médií se však přesunul z Bělehradu do Španělska.

Srb uvedl, že mu Australská tenisová asociace vyřídila cestovní doklady. Australský ministr pro přistěhovalectví Alex Hawke, který má pravomoc Djokovičovi vízum opět odebrat, celou záležitost zvažuje. Podle deníku The Guardian se neočekává, že by v úterý oznámil svůj verdikt.

Šest dní před začátkem hlavní soutěže Australian Open absolvoval Srb v Melbourne uzavřený trénink. Do Rod Laver Areny směli pouze členové jeho podpůrného týmu. Pořadatelé turnaje zveřejnili seznam nasazených hráčů a obhájce titulu je ve dvouhře mužů nasazenou jedničkou.

Australský premiér Scott Morrison během úterního telefonátu hovořil se srbskou premiérkou Annou Brnabičovou a hlavním tématem byl Djokovič.

Morrison Brnabicovi vysvětlil, že Austrálie uplatňuje přísnou, ale nikoli diskriminační hraniční politiku. „Byl to konstruktivní rozhovor. Obě strany se dohodly, že zůstanou v kontaktu,“ uvádí se v oficiálním prohlášení.

Instagram did not return a 200.