29. 1. 2023

Jedna velká fraška! Česká tenistka má v Austrálii podobný problém jako Djokovič

Česká tenistka Renata Voráčová má před Australian Open podobný problém jako Srb Novak Djokovič a měla by opustit zemi. Aktuální 81. hráčka světa ve čtyřhře sice tento týden odehrála turnaj v Melbourne, ale po přezkoumání jejích zdravotních výjimek jí bylo zrušeno vízum a je umístěna ve stejném karanténním hotelu jako světová jednička.

„Můžeme potvrdit, že česká tenistka Renata Voráčová je ve stejném zadržení jako Djokovič a několik dalších tenistů. Situací se nyní zabývá náš generální konzulát v Sydney, který je s tenistkou v kontaktu,“ uvedlo pro Echo24 české ministerstvo zahraničí.

Osmatřicetiletá Voráčová na rozdíl od Djokoviče prošla po příletu kontrolou a ve středu hrála na turnaji WTA v Melbourne.

Spolu s Polkou Katarzynou Piterovou prohrály v prvním kole s nizozemsko-australským párem Lesley Pattinamaová Kerkhoveová, Arina Rodionovová 2:6 a 4:6.

Podle internetových stránek televize ABC, která cituje nejmenovaný vládní zdroj, byla Voráčková ve čtvrtek zadržena australskou pohraniční službou a umístěna v hotelu Park v melbournské čtvrti Carlton. Vízum pro vstup do země jí mělo být uděleno na základě výjimky, že v posledních šesti měsících absolvovala Covid-19.

„Podle našich informací prokázala, že je bezinfekční, a to způsobem, který ji opravňuje k účasti na turnaji. Dokonce už odehrála jeden zápas. Z tohoto důvodu jsme prostřednictvím velvyslanectví v Canbeře podali protestní nótu australským úřadům a žádáme je o vysvětlení situace,“ dodalo ministerstvo pro Echo24 prostřednictvím Anety Kovářové z odboru komunikace.

Djokovič je po strastech na letišti v Melbourne, kde mu místní úřady zrušily vízum a zakázaly mu vstup do Austrálie, uzavřen ve stejném karanténním hotelu.

Tam bude čekat na verdikt soudu, u něhož se prostřednictvím svých právníků snaží zvrátit rozhodnutí pohraniční služby. Soud odročil projednávání jeho případu na pondělí 10. ledna.

Instagram did not return a 200.