15. 7. 2024

Dana White potvrdil: Burns vs Chimaev bude! Kdy?

Podle prezidenta UFC Dany Whitea čeká Khamzata Chimaeva velká zkouška v podobě zápasu s bývalým vyzyvatelem o titul Gilbertem Burnsem.

White nejprve v pondělí pro televizní stanici TSN uvedl, že zápas ve welterové váze se chystá na UFC 273, později pak pro The Underground řekl, že „se to stane“ na placené akci 9. dubna v Jacksonville ve státě Florida.

O zápase původně informoval brazilský zpravodajský portál Combate na začátku tohoto měsíce, ale server MMA Junkie se tehdy dozvěděl, že potenciální překážkou by bylo schválení víz pro Chimaeva, aby mohl cestovat a soutěžit ve Spojených státech. Vzhledem k Whiteovým pondělním slovům se zdá, že tato překážka byla odstraněna.

Burns (20-4 MMA, 13-4 UFC), třetí v nejnovějším žebříčku welterové váhy, se pokusí utnout humbuk kolem Chimaeva a vrátit se do hry o titul šampiona.

V únoru 2021 neúspěšně vyzval Kamaru Usmana na souboj o titul, ale loni v červenci se mu podařilo odskočit jednomyslným vítězstvím nad Stephenem Thompsonem. Pětatřicetiletý bojovník se pokusí dosáhnout dvou vítězství v řadě, když bude usilovat o odvetu se šampionem.

Neporažený Švéd s dagestánskými kořeny Chimaev (10-0 MMA, 4-0 UFC) bude bojovat, aby dokázal, že může být příštím vyzyvatelem.

Chimaev vtrhl na scénu UFC velkým způsobem, když všechny své soupeře zničil a během čtyř vystoupení v oktagonu absorboval pouze jeden významný úder.

Sedmadvacetiletý Chimaev si dlouho žádal špičkové jméno ve váze do 170 liber a nyní ho čeká nejtěžší zkouška v podobě zkušeného Burnse.