17. 6. 2024

Covington vs Masvidal! Komu věří jejich kat Kamaru Usman?

Dva bojovníci, kteří se ucházejí o Usmanův titul, se utkají 5. března v hlavním zápase UFC 272. Colby Covington vs. Jorge Masvidal by mohl poskytnout vítězi šanci vyzkoušet přísloví „do třetice všeho dobrého“ proti „Nigerijské noční můře“.

Čtyři z posledních pěti Usmanových zápasů se odehrály proti Covingtonovi nebo Masvidalovi. Mimochodem, všechny vyhrál. Kdo jiný by tedy mohl nabídnout analýzu zápasu mezi „Chaosem“ a „Gamebredem“. Na ESPN poskytl svůj pohled a řekl, kdo podle něj odejde se zdviženou rukou.

„Myslím, že Masvidal by mohl potenciálně vyhrát, protože jedna věc na Masvidalovi je, že je jedním z mála chlapů, kteří jsou ve svém postoji tak vysocí, ale dokáží ubránit takedowny od některých z nejlepších zápasníků,“ řekl Usman.

Je velmi dobrý postojář, uvolněný a velmi rychle se k vám umí dostat. Možná není tak tvrdý, ale dokáže najít vypínač,“ dodal Usman.

„Je to zkušený bojovník a rozhodně má schopnosti na to, aby dokázal zasadit rozhodující úder a ukrást Covingtonovi tento zápas. Takže se těším, nemůžu se dočkat, budu tam. Už dlouho jsem nebyl na žádném zápase.“

Usman neprohrál od svého druhého profesionálního zápasu v roce 2013. V posledních několika letech vypadal nezastavitelně a vysloužil si pozici nejlépe hodnoceného mužského bojovníka v žebříčku UFC.

Naposledy obhájil titul na listopadovém UFC 268, kde jednomyslně zvítězil nad Covingtonem.

To následovalo po drtivém vítězství nad Masvidalem. Usman obhájil titul také proti svému týmovému kolegovi Gilbertu Burnsovi, kterého loni v únoru porazil TKO.

Zápas UFC 272 se uskuteční v T-Mobile Areně v Las Vegas. V hlavním zápase se představí Rafael dos Anjos vs. Rafael Fiziev. Na programu jsou také zápasy Edson Barboza vs. Bryce Mitchell a Kevin Holland vs. Alex Oliveira.