18. 7. 2024

Bude Conor příští vyzyvatel? Dana White říká, že záleží na šampionovi!

Za posledních pět let má sice na kontě jen jedno vítězství, ale to neznamená, že by Conor McGregor nemohl mít na dosah další titul… zřejmě.

Možná v současné době nevyhrává mnoho zápasů – a vlastně ani moc nebojuje -, ale není pochyb o tom, že Conor McGregor zůstává jednou z největších hvězd bojových sportů na světě.

Každá z jeho posledních tří PPV akcí se prodávala nadmíru dobře, přičemž jeho trilogický zápas s Dustinem Poirierem z loňského července údajně vynesl 1,8 milionu koupí.

A to je matematika, která, ať už vyhraje, nebo ne, udrží jméno „Notoriuse“ na předních místech v rozhovorech o titulech UFC. A to i po dvou rozhodujících prohrách.

Nevěříte tomu? Nehledejte nic jiného než prezidenta UFC Danu Whitea, který během nedávného rozhovoru pro The Underground (přepis prostřednictvím MMA Fighting) oživil myšlenku McGregorova titulového zápasu v roce 2022.

„Bude záležet na tom, kdo bude šampionem,“ vysvětlil White, když byl dotázán na uchazeče o titul Conora McGregora.

„I do toho má šampion co mluvit. Kdo bude šampionem, až se Conor McGregor vrátí? A co chce udělat? Když se podíváte na [Charlese] Oliveiru, že ano… pokud to bude v době jeho návratu stále Oliveira, možná bude Oliveira chtít Conora. Kdo ví? Já nevím. Uvidíme, co se stane.“

McGregor utrpěl brutální zlomeninu dolní končetiny během svého posledního zápasu, proti Poirierovi na UFC 264, a v současné době stále rehabilituje zranění.

V nedávném rozhovoru pro Severe MMA však bývalý držitel dvou divizních titulů uvedl, že očekává návrat ke sparingům v dubnu.

Šampion Charles Oliveira má mezitím za sebou první obhajobu titulu – vítězství nad Poirierem v prosinci na UFC 269.

„Do Brox“ se v současné době připravuje na další obhajobu svého pásu, a to na začátku května proti bývalému prozatímnímu šampionovi Justinu Gaethjemu.

Po nedávném vítězství nad Bobbym Greenem se Islam Machačev zdá být jasným dalším mužem v pořadí, ale to neznamená, že je něco jisté.

„Kdo pochybuje o tom, že si tu šanci zasloužím? Já jsem double champ a double champ si dělá to, co kurva chce. A já chci bojovat o pás,“ řekl Conor nedávno.

Očekává se, že UFC 274 se uskuteční 7. května ve Phoenixu v AZ a jako hlavní zápas je naplánován zápas o titul v lehké váze mezi Oliveirou a Gaethjem. Na kartu je naplánován také akční zápas v lehké váze mezi Donaldem Cerronem a Joem Lauzonem.