28. 2. 2024

UFC šampion obviněný z pokusu o vraždu! Co se stalo?

Zdroj: Depositphotos

Bývalý UFC šampion těžké váhy Cain Velasquez byl obviněn z pokusu o vraždu muže, který obtěžoval jeho 14letého příbuzného. Zasáhl ale někoho jiného, než původně chtěl. Zdá se, že postřelená oběť útok přežije.

Velasquezovým cílem měl být podle The Denver Post Harry Eugene Goularte, který byl v pátek obžalován za obtěžování 14letého dítěte na denním stacionáři jeho matky, kde podezřelý také bydlel.

Jak se později ukázalo, je tento nezletilý příbuzným bývalého UFC šampiona. Údajnému sexuálnímu násilníkovi poté bylo umožněno propuštění pod dohledem, s čímž žalobci nesouhlasili.

Toho chtěl využít právě Velasquez, jenž začal střílet na jedoucí auto, ve kterém byl právě Goularte a dva další lidé. Svoji plánovanou oběť ovšem nezasáhl, neboť kulka trefila Goularteova nevlastního otce.

Za to byl následně obviněn z pokusu o vraždu. Předpokládá se, že zasažená oběť postřelení přežije. Velasquez po útoku údajně vypadal samolibě a spokojeně. Nyní je držen ve vazbě bez možnosti kauce a ve středu bude obžalován. 

​​Velasquez v MMA nasbíral bilanci 14–3. Kariéru ukončil v roce 2019 po úspěšné štaci na poli UFC, kde hned dvakrát kolem svého pasu připnul pás šampiona těžké váhy.

Naposledy se v kleci představil v únoru 2019, kdy prohrál s nynějším králem Francisem Ngannouem. Po MMA kariéře se angažoval ve wrestlingu v organizaci WWE.