23. 7. 2024

Oktagon expanduje do Německa a odsuzuje ruskou agresi!

Zdroj: Freepik

Sobotní Oktagon 31 nebyl jen o deseti zápasech, jednom nesporném a jednom prozatímním šampionovi nebo knockoutu za 13 sekund.

OKTAGON V ČERVNU VE FRANKFURTSKÉ FESTHALLE

Nejdůležitější zprávou večera z hlediska organizace je zahájení expanze do zahraničí. Jak už několik kroků společnosti Oktagon naznačilo, pokusí se proniknout na německý trh. Využije šablonu, která se osvědčila na česko-slovenském trhu.

Příběhy bojovníků představí v německé verzi Oktagon Challenge. Trenéry budou Stephan Pütz, Christian Eckerlin, bratři Zawadové David a Martin a jedno překvapení.

Challenge začne 16. dubna a vyvrcholí 4. června prvním turnajem Oktagonu mimo českou a slovenskou půdu v historické Festhalle ve Frankfurtu nad Mohanem pro 13 500 fanoušků.

„Německý trh je na nás dokonale připraven. Je to historický okamžik! Věřím, že ano,“ řekl spolumajitel společnosti Oktagon Pavol Neruda.

NOVOTNY: KDO JE ZODPOVĚDNÝ ZA VÁLKU, JE ZLOČINEC

Jeho společník Ondřej Novotný promluvil po úvodních dvou zápasech a odsoudil ruskou invazi na Ukrajinu: „Nikdy jsme si nemysleli, že v Evropě zažijeme válku. Válka je zločin a ten, kdo je za ni zodpovědný, je zločinec. Mnozí z nás mají v Rusku přátele a vědí, že tento národ protestuje proti válce. Držíme jim palce v jejich boji proti válce.

Doufáme a modlíme se, aby válečný konflikt brzy skončil a aby přišlo o život co nejméně lidí. Až konflikt skončí, žádám vás, abyste pamatovali na lidi a strany, které se chovají tak, jak se chovají zde doma. A posuďte je podle toho, jak se zachovali.“

Po slovech podpory Ukrajině zazněla píseň Bratříčku, zavírej vrátka od Karla Kryla. Žlutě a modře osvětlený sál tleskal vestoje.

SZABOVA MÍSTO BOJE O TITUL NA MATEŘSKÉ DOVOLENÉ

Vítězka první ženské soutěže Oktagon Výzva Lucia Szabová čeká přírůstek se svým přítelem a zároveň bojovníkem Andrejem Šimkuličem. Novinku oznámila přímo v kleci.

Talentovaná slovenská postojářka s perfektním bilancí 6-0 naposledy bojovala v červenci na Štvanici. Koncem loňského roku se měla utkat o titul s Lucií Pudilovou, ale česká veteránka UFC na stejném turnaji prohrála.

Szabová měla po akci ve Štvanici zdravotní problémy. V prosinci se měla vrátit na Octagon 30, ale její soupeřka Olga Rubinová utrpěla kovid. „Silent Killer“ bude mít další, tentokrát příjemnější pauzu.

Zdroj: Šport.sk