16. 4. 2024

Budoucnost Bayernu: TOP 7 největších talentů z Mnichova

Bavorský velkoklub je známý svou precizní prací s mladými hráči, z nichž později rostou opory nejen pro tým Bayernu. Pojďme si představit osm hvězdných mladíků, kteří oblékají červený dres Bayernu Mnichov.

7.místo: Leon Dajaku

Zajímavým mladíkem ve strukturách Bayernu je ofenzivní univerzál Leon nějak. 18-letý útočník respektive podhrotového útočník je také oporou rezervního týmu, ale postupně nabírá minuty iv prvním týmu, kde se ho snaží adaptovat především trenér Hansi Flick.

Německý reprezentant do 19 let má před sebou ještě hodně tvrdé práce, ale aktuálně je na skvělé cestě stát se velkou útočnou hrozbou.

6.místo: Sarpreet Singh

Novozélandského reprezentant přišel do Mnichova minulé léto, přičemž o jeho služby měli zájem desítky klubů z prestižních lig. Singh měl putovat do rezervy, ale tehdejší kouč Niko Kovač viděl mladíka v prvním týmu a tvořivý záložník tak dosud pendluje mezi prvním a rezervním týmem, kde sbírá cennou herní praxe.

Pro treťoligistu je 21-letý Sarpeet rozdílovým hráčem, protože dohromady už přidal shodně po 7 gólů i asistencí.

5.místo: Lars Lukas Mai

Talentovaný střední obránce je v akademií Bayernu už šest let. Houževnatý stoper s kvalitní rozohrávkou je pilířem obrany rezervního týmu, ale jeho progres a kvalita si už ptají seniorský fotbal v prvotřídní evropské lize.

Debut má 19-letý obránce za sebou, ale v tomto ročníku si dohromady v prvním týmu nekopl. Mai poutá stále více pozornosti a jeho úroveň roste, proto Bayern bude muset uvažovat nad jeho budoucností.

4.místo: Mickael Cuisance

Francouzský talent přišel do Mnichova před touto sezónou a čekalo se, že ihned se uchytí v prvním týmu. Kvůli konkurenci i delší adaptací se však Cuisance primárně soustřeďuje na rezervní tým a s „áčkem“ primárně trénuje nebo sedí na lavičce náhradníků. Střední záložník má však stále jen 20 let a jeho čas ještě určitě přijde.

3.místo: Christian Früchtl

Nový Manuel Neuer je přezdívka, kterou média označují mladého brankáře nejčastěji. Christian zaujal veřejnost už v minulosti, kdy absolvoval s prvním týmem Bavorov přípravné kempy jako 15letý.

Dnes je ve věku 20 let jistou jednotou rezervy v 3.liga a v prvním týmu FCB mu hierarchicky patří post trojky za Neuerem a Ulreich. Je však otázkou, zda a kdy se Früchtl stane oporou áčka, protože Bavorov v létě posílí Alexander Nübel ze Schalke 04.

2.místo: Joshua Zirkzee

Má jen 18 let, ale v Bundeslize mu stačilo jen 170 minut včetně debutu na to, aby přidal 3 góly i 1 asistenci. Holanďan s africkými kořeny je opravdovým ofenzivním klenotem, jehož zdobí skvělý výběr místa, pohotová reakce, skvělý první dotek a samozřejmě i vytříbená střelecká technika.

Jeho cílem je stát se mnichovským útočníkům číslo jedna, přičemž pokud bude pokračovat jako v poslední době, brzy se mu to i podaří.

1.místo: Alphonso Davies

Davies přišel do Mnichova jako nadaný talent a očekávalo se, že svou cestu začne už v rezervním týmu. Přetvořit se však na levého obránce a důvěru v prvním týmu splatil nadprůměrnými výkony.

Rychlost, síla, zakládání útoků i stále lepší defenzivní práce dělají z 19-letého Kanaďana nejen největší talent Bayernu, ale také jeden z největších talentů světa.