23. 4. 2024

„Bude to horší než poprvé“ – Israel Adesanya varuje Whittakera

Israel Adesanya zřejmě vyslal zlověstné varování vyzyvateli Roberta Whittakera.

Šampion UFC ve střední váze nedávno na Twitteru zveřejnil upoutávku na svůj vlog ze zápasového kempu UFC 271 spolu se záhadným vzkazem. „Podívejte se mi do očí. Jíst, spát, trénovat, opakovat… To je plán, který se nedá překonat!!! Tohle bude horší než poprvé.“

Adesanya se v současné době připravuje na druhý boj proti Whittakerovi v hlavním zápase UFC 271 v únoru 2022. Dvojice oceánských superhvězd MMA se poprvé střetla na UFC 243 v roce 2019.

V jejich prvním střetnutí Adesanya úspěšně sjednotil prozatímní a nesporný titul UFC ve střední váze, když Whittakera knokautoval ve druhém kole.

V následujících letech svůj titul třikrát obhájil, když na svlj rekord připsal cenné skalpy proti Yoelu Romerovi, Paulu Costovi a Marvinu Vettorimu.

Whittaker se mezitím třemi po sobě jdoucími vítězstvími nad soupeři ve váze 185 liber Darrenem Tillem, Jaredem Cannonierem a Kelvinem Gastelumem probojoval zpět do boje o titul.

Israel Adesanya se domnívá, že Robert Whittaker se od jejich prvního vzájemného zápasu před lety ještě nevzpamatoval. S ohledem na to Adesanya předpověděl, že Whittaker se pod tlakem proti němu opět zhroutí. V epizodě pořadu THE FIGHT with Teddy Atlas Adesanya řekl:

“ Jeden z kluků z mého kanálu na YouTube mi nedávno poslal klip, kde mě nazývá s***em. Už se to děje znovu, zase ztratil klid. Mluvil o tom, že při našem posledním zápase ztratil klid a už je to tu zase. V posledním zápase, který tomu předcházel, se snažil předstírat, že je všechno v pořádku – a můžete si doslovně najít rozhovory, kdy jsem říkal: ‚Nezvládá to dobře‘.“

Whittaker, jeden z nejmírnějších jedinců na soupisce UFC, se v posledních měsících nezvykle do šampiona naváží. Teprve čas ukáže, zda mu jeho nově nabytá odvaha poslouží ku prospěchu, nebo povede k dalšímu neúspěchu proti Adesanyovi.