17. 6. 2024

Neporažený Tichota míří ke hvězdám a srší sebevědomím: Bukiho pošlu do důchodu!

Další zápas a další vítězství. Talentovaný český bijec Jakub Tichota přejel na turnaji Oktagon 30 Poláka Karetu a upravil svoje perfektní skóre na 4-0! V pozápasovém rozhovoru prozradil svoje plány na příští rok a ty jsou více než odvážné. Na mušku si vzal slovenskou legendu a aktuálního šampiona pérové váhy Ivana Buchingera.

„Není žádným tajemstvím, že chci v Oktagonu vyhrát titul,“ začal svou řeč 22letý zápasník z Reinders MMA. Nakročeno k němu má slibně. Právě totiž pomstil své parťáky Růžičku a Gabala, když ve tříkolovém zápase vymazal jejich kata Dawida Karetu.

Následně pak vyzval na dubnový souboj slovenského vítěze reality show Oktagon Výzvy Romana Pauluse. Ten se totiž nechal slyšet, že právě s Tichotou by rád poměřil své síly. A byť je žebříčkově Tichota daleko výše, hozenou rukavici zvedl a ještě si přisadil: „Ukážu v dubnu Paulusovi, že není na mé úrovni a ukončím toho kuchaře z Lidlu… Pak na podzim pošlu Buchingera do důchodu.“

Kuchařem z Lidlu myslel samozřejmě Pauluse, který je jmenovcem českého kuchaře propagujícího zmíněný obchodní řetězec. A že bude „poprava“?

Roman Paulus

Dost možná, jelikož Tichota vypadá jako mnohem vyzrálejší a komplexnější fighter než 20letý Slovák. Ten má sice velké srdce bojovníka, ale ve všech aspektech boje se jeví jako outsider.

Z první části jeho věty se tedy dá souhlasit a je na místě si položit otázku, zda mu měření sil s Paulusem vůbec stojí za to? Dominantním vítězstvím asi Tichota nikomu nic nedokáže. Získat nemá co, ztratit může hodně.

Zajímavější je pak druhá část jeho výzvy, ve které se chystá poslat do důchodu Ivana Buchingera!

Aktuálně dvojnásobného šampiona Oktagonu, který v tomto roce ovládl lehkou i pérovou váhu.

A byť bývalý šampion M-1 nebo Cage Warriors má 35 let a světové výzvy na něj už nečekají, do důchodu se nechystá a na domácí scéně si právem užívá mediální pozornost a úctu šampiona.

Zatímco Ivan Buchinger ve své kariéře odbojoval 46 profesionálních MMA duelů (s bilancí 39-7), Kuba Tichota započal svou dráhu profesionálního bojovníka teprve loni. Nebude tedy na podzim na takové měření příliš brzy?

Přiznejme si, že mnoho vyzyvatelů pérová váha nemá. Ten poslední – Vojto Barborík – se chystá přesunout do lehké a pak už v žebříčku výraznější jméno chybí. Podzimní titulový duel proti Buchingerovi je tedy za určitých okolností pro Tichotu reálný.

Vzhledem ke kvalitám soupeřů, které Tichota vyřídil je skok k Ivanovi Buchingerovi výkonnostně příliš velký. Nicméně někdy není čas taktizovat.

A ten čas přijde až Buchinger bude potřebovat vyzyvatele pro obhajobu. A takový čas přijde až Tichota bude nad všemi zbylými adepty vyčnívat. A ten čas pomalu přichází…